Вiдбудова Бучi з енергоефективними рiшеннями коштуватиме 318 млн. евро

Вiдбудова Бучi з енергоефективними рiшеннями коштуватиме 318 млн. евро

Вартiсть вiдновлення зруйнованих будинкiв у Бучi до довоєнного стану становить близько 106 млн. євро, згiдно з дослiдженням нiмецької компанiї Berlin Economics та ГО “Екодiя”.

Водночас експерти пiдрахували вартiсть, якщо керуватися принципом “Вiдбудувати краще та екологiчнiше, нiж було”. Щоби зробити будiвлi максимально енергоефективними, необхiдно ще 212 млн. євро. Тому загальна сума витрат коливається вiд 214 до 318 млн. євро., повiдомляє Property Times.
“Дослiдження показує, що полiпшення енергоефективностi в будинках може суттєво покращити життя – люди менше платитимуть за електроенергiю, скоротиться використання викопного палива i шкiдливих викидiв в атмосферу. Але основна проблема зеленої вiдбудови зараз – це фiнансування”, – пояснює Павел Бiлек, заступник керiвника вiддiлу енергетичної та клiматичної полiтики Berlin Economics.  
Вiн також пiдкреслює, що вигода вiд встановлення сонячних панелей i теплових пiдстанцiй вже очевидна. Але для реалiзацiї таких проєктiв необхiднi додатковi кошти, i саме мiжнародна допомога може стати вирiшальним фактором.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, керiвник вiддiлу енергетики ГО “Екодiя” Костянтин Криницький зазначає, що розробка нових законiв, фiнансова пiдтримка для впровадження енергоефективних технологiй i навчання фахiвцiв є важливими кроками для “зеленої” вiдбудови українських мiст, якi необхiдно здiйснювати вже зараз.
За його словами, дослiдження щодо вiдновлення житлового фонду Бучi також пiдкреслює необхiднiсть реформування тарифiв на електроенергiю, газ та тепло, щоб вони вiдображали реальнi витрати. Замiнюючи субсидiї на адресну допомогу вразливим категорiям населення, можна зменшити навантаження на державний та мiсцевi бюджети. Це зробить iнвестицiї в енергоефективнiсть та використання вiдновлюваних джерел енергiї бiльш вигiдними.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *