Свою пропозицію будівництва житла на вулиці Тютюнників, 55 архітектори розповіли приблизно ста місцевим жителям. Ця зустріч відбулася цього тижня у Львівській академії мистецтв. Вони також поділилися результатами дослідження, яке вивчало потенційний вплив забудови на транспортну динаміку району та можливості покращити наявність паркувальних місць уздовж вулиці.
На початку зустрічі архітектори представили своє бачення житлового будинку, що включає дворівневий підземний паркінг, який планується розбудувати на території колишнього підприємства «ЛЬВІВОРГРЕС». План передбачає будівництво двох шестиповерхових будинків на вул. Тютюнників, 55 та 55А. Загалом у підземному гаражі передбачено 54 квартири та 100 паркомісць. Концепцію розробляє компанія AVR. Спочатку існували плани семиповерхових будинків з більшою площею та вищим відсотком забудови, але пізніше проект було змінено, щоб зменшити його масштаб.
Як повідомляв ProfiDOM.com.ua, на попередніх зборах мешканці висловлювали значне занепокоєння щодо транспортного стану мікрорайону та наслідків нової забудови. Відтак, під час цієї зустрічі Роман Зубачик з Urban Promo поділився результатами аналізу транспортного моделювання, який оцінив, як нове будівництво вплине на транспортні потоки, зокрема на вулиці Тютюнникова та прилеглих до неї ділянках.
«Ми проводили додаткові оцінки в пікові ранкові та вечірні години, підраховуючи кількість транспорту, який проїжджає вулицею Тарнавського в цей час. Моделювання показує, що нова забудова матиме мінімальний вплив на транспортну систему. Ми також проілюстрували потенційну планку вулиці Тютюнникова, яка передбачає організований паркінг між деревами, пішохідні доріжки та двосторонній потік транспорту від Вишиваного до входу в будинок Оргресу. Облаштування могло б підвищити пропускну здатність, покращити територію території.Наразі вулиця працює як двостороння, але має одну смугу для припаркованих автомобілів, що не є ідеальним Ми пропонуємо розмістити близько 70 місць, тобто майже в півтора рази більше», – пояснив Роман Зубачик.
За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, у концепцію вже ввійшли пропозиції, висловлені під час громадських слухань та консультацій із Львівською академією мистецтв та іншими зацікавленими громадянами. Проте для міської влади залишається вкрай важливим прислухатися до думки мешканців і враховувати їх.
«У нараді взяли участь представники та мешканці всіх прилеглих будинків. Це була справді складна сесія, наповнена численними зауваженнями та пропозиціями, які можна було розглянути. Тому це, звичайно, не буде наша остання зустріч. Ми прагнемо глибше заглибитися в транспортні питання. Сьогодні від імені міського голови ми посилили це питання, щоб зосередитися на кількісних оцінках та плануванні майбутніх паркувальних місць, під’їзних шляхів, ширини смуг та Дизайнер підкреслив, що два інвалідних візка повинні мати можливість проїжджати по тротуару, щоб відповідати державним будівельним нормам щодо ширини під’їзду. Однак забудовник, який хоче інвестувати, є дуже складним завданням у цій інфраструктурі планують визначити конкретні проекти для визначених територій виключно у співпраці з громадою та мешканцями будинків. Щоб полегшити цей процес, ми створили канал зв’язку з департаментом архітектури, де будемо збирати всі рекомендації, відгуки, а також організовувати наступні тематичні зустрічі», – зазначив Антон Коломєйцев.