У Львовi обговорять вiдповiдальнiсть за розвиток i вiдновлення мiст

вiдновлення мiст” style=”width:900px; height:auto;” />

У Львовi цього мiсяця вiдбудеться “II Lviv Urban Forum: Бути вiдповiдальними”. Захiд пройде 27-29 червня та буде присвячений темi вiдповiдальностi за розвиток i вiдновлення мiст в Українi. На форум приїдуть мери i головнi архiтектори українських мiст, мiськi планувальники та активнi мешканцi.

“Поки вiйськовi на передовiй виборюють свободу та незалежне майбутнє української держави, наша спiльна вiдповiдальнiсть – навчитись творити середовище майбутньої України таким, щоб цi жертви не стали марними”, – кажуть органiзатори.
Зокрема, на форумi обговорюватимуть такi питання:
– Як формувати мiста у такий спосiб, щоб аспекти розвитку були збалансованi соцiальним добробутом громад, екологiчною сталiстю та збереженням цiнних надбань минулих столiть?
– Як з точки зору архiтектури, планування та мiської iнфраструктури подбати про тих, хто цього потребує найбiльше? Адже вiйна драматично змiнила життя мiльйонiв українцiв, i багато з них потребують турботи.
– Чи дiйсно архiтектори та архiтекторки займаються виключно реалiзацiєю власного таланту та працюють на задоволення вимог ринку чи є фахiвцями, якi турбуються про традицiї архiтектурної дисциплiни та плекають важливi суспiльнi змiни?
Вiдповiдi на цi питання даватимуть понад 30 спiкерiв, багато з яких мають загальносвiтове визнання i вiдомi далеко поза межами свої професiї. Це зокрема:
– Алехандро Аравена – один з найвiдомiших свiтових архiтекторiв сучасностi та лауреат Прiтцкерiвської премiї виступить з лекцiєю про те, як архiтекторам бути свого роду бунтарями та достойно приймати виклики сьогодення, творячи радикальнi змiни не завтра, а вже сьогоднi;
– Джоана Аверлi – головна планувальниця Британського уряду розповiсть про впровадження принципiв та стандартiв у плануваннi та архiтектурi, що покликанi гарантувати вiдповiдальний розвиток збудованого середовища;
– Крiстоф Гантенбайн – це швейцарець, до проєктiв якого прикутi погляди без перебiльшення всiх молодих архiтектурних практик Європи, а кожна нова будiвля вiд Сhrist & Gantenbein опиняється на обкладинках архiтектурних журналiв. Архiтектор розповiсть про вiдповiдальнiсть за дослiдження та плекання локальних типологiй – адже вони є унiкальним кодом кожної культури та середовища;
– Гiльма Гiлiте – литовська архiтекторка, яка поза будiвництвом успiшних громадських та житлових комплексiв напрацювала вражаючий формат перетворення типових навчальних закладiв радянської доби на освiтнi простори, про якi можна тiльки мрiяти. Ця разюча змiна форматiв освiтнiх будiвель покликана трансформувати суспiльство в цiлому, адже з кого починати, як не з наймолодших;
– Маркус Цiлькер – засновник австрiйської студiї Einszueins Architektur розповiсть про те, як робота з громадами може стати основою для надихаючої архiтектури, сповненої турботи про людськi стосунки та спiльнотворення.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у програмi триденного форуму також вiдбудуться практичнi воркшопи та навчальнi екскурсiї – останнi дадуть можливiсть вiдвiдати близько десяти важливих для сучасних мiських процесiв локацiй i проєктiв у Львовi. Вiд креативно-мистецьких центрiв до iнфраструктурних i соцiальних iнiцiатив, що стали вдалими зразками просторових рiшень i громадських зон. Буде час напряму поспiлкуватися з їх творцями та розробниками.
Серед учасникiв очiкуються архiтектори та мiськi планувальники, фахiвцi з громад – мери, головнi архiтектори, керiвники профiльних департаментiв, а також усi, хто дотичний до розвитку мiст i громад.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *