1 квітня заступники Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська та Марина Денисюк провели зустріч із делегацією Банку розвитку Ради Європи (CEDB) на чолі з директором департаменту кредитування та соціального розвитку Крістіаном Табакарою.
Учасники обговорили поточний статус проекту «ДІМ: компенсація за зруйноване житло», а також його продовження та започаткування нової ініціативи кредитування внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
У нараді також взяв участь голова правління Держмолодьжитла Микола Марчук.
«Підтримка та допомога Банку розвитку Ради Європи у відбудовних зусиллях України, зокрема щодо проекту «ДІМ», є для нас надзвичайно важливою. Це партнерство дає нам змогу облаштовувати житло для внутрішньо переміщених осіб, сприяти суспільній інтеграції ветеранів та створювати необхідні умови для повернення українців з-за кордону. Воно також відіграє значну роль у посиленні європейської інтеграції на регіональному та громадському рівнях», – підкреслила Наталія. Козловська.
Серед помітних досягнень на цьому етапі проекту «ДІМ» – успішне використання 100 мільйонів євро кредиту від BRRE, що значно поштовхнуло програму компенсації за зруйноване житло та сприяло створенню механізму надання кредитів для ВПО.
Марина Денисюк наголосила на потенціалі розвитку житлових ініціатив та існуючих систем компенсації, таких як іпотека, адаптована для ВПО, а також на необхідності розширення їх фінансування. Вона зазначила, що міністерство активно реалізує нові ініціативи, спрямовані на розширення доступу українців до житла.
«Ми висловлюємо подяку Банку розвитку Ради Європи, який планує надати 50 млн євро для започаткування програми кредитування ВПО. Це допоможе отримати житло на пільгових умовах понад 1100 сім’ям, які втратили житло. Це ще одна важлива віха на шляху стабільного відновлення житлового фонду», – зазначив заступник Міністра.
Як повідомляв ProfiDOM.com.ua, умови нової кредитної програми є найвигіднішими для ВПО порівняно з іншими іпотечними пропозиціями в Україні. Це будуть пільгові кредити для ВПО з доходом нижче середнього за ставкою 3% річних з мінімальним початковим внеском. Середньомісячна сума погашення становитиме приблизно 10 тис. грн.
Крістіан Табакару, директор Департаменту кредитування та соціального розвитку, підтвердив прагнення BRRE продовжувати підтримувати Україну та зміцнювати співпрацю. Він підкреслив, що найближчими кроками буде надання додаткових кредитів і грантів для реалізації нових проектів з реконструкції житла. Банк також активно шукає додаткові джерела фінансування та працює над завершенням відповідних угод.