Аналітики Politico визначили, що «мінеральна ініціатива», ініційована адміністрацією президента України Володимира Зеленського, щоб заручитися підтримкою Дональда Трампа, переросла в політичну катастрофу для України.
Ключові моменти:
- Україна може навіть не отримати всі значні ресурси, які вона обіцяла.
- Наразі Трамп не поінформований про фактичне виконання угоди та тривалість, яка для цього знадобиться.
Що не так з угодою про надра?
Журналісти підкреслюють, що український уряд використав пропозицію щодо видобутку дорогоцінних металів, щоб переконати Білий дім підтримувати Україну в умовах конфлікту з Росією.
Тим не менш, головна проблема полягає в тому, що Трамп зацікавлений в Україні насамперед з метою отримання фінансових вигод, а не сприяння стабільному миру після війни.
«Пропозиція щодо дорогоцінних металів стала значним важелем безпеки для України. Вона володіє такими важливими ресурсами, як титан, уран та інші. Якщо Росія отримає доступ до цих ресурсів, це означатиме катастрофу для союзників Києва», — зауважив інсайдер.
Поділіться
Аналітики стверджують, що вимоги адміністрації Трампа в контексті нового проекту угоди вже призвели до політичної катастрофи.
Україна може навіть не забезпечити всі великі ресурси, які вона гарантувала. Крім того, видобуток будь-яких корисних копалин призведе до мільярдних витрат і може розтягнутися на десятиліття — не в той термін, який передбачав Трамп.
Поділіться
Наразі Україна не наважується спровокувати черговий спалах Трампа, тому Київ утримується від публічної критики цієї угоди.
Тим не менш, команда Зеленського продовжує намагатися тонко скоригувати запропоновану угоду, не агітуючи президента США.
Источник: online.ua