Компанія SpaceX оголосила про запуск послуги супутникового інтернет-зв’язку Starlink Direct to Cell для смартфонів. Нова функція працюватиме з існуючими телефонами високошвидкісного мобільного інтернету “скрізь, де видно небо”. Вона стане доступною користувачам вже у 2024 році.
Як пише видання The Verge, наступного року нова послуга буде обмежена у функціоналі. Так, будуть доступні лише текстові повідомлення. Але вже у 2025 році з’являться функції передачі голосових, файловий та інших типів даних.
“Direct to Cell працює з існуючими телефонами LTE скрізь, де можна побачити небо. Жодних змін в апаратному забезпеченні, прошивці або спеціальних додатках не потрібно”, – йдеться у повідомленні.
Супутник Starlink із функцією Direct to Cell забезпечать доступ до текстових повідомлень, дзвінків та перегляду вебсторінок. В компанії розповіли, що послуга супутникового інтернет-зв’язку стала доступною, коли у компанії з’явилися модеми eNodeB. Вони діють як вежі мобільного зв’язку в космосі та дозволяють мережеву інтеграцію, подібну до стандартного роумінг-партнера. Проте перед запуском Direct to Cell компанії ще потрібно отримати дозвіл Федеральної комісії зв’язку США на виділення радіочастот.
Чи є альтернатива Starlink в Україні
Нагадаємо, що ЗСУ використовують частоти Starlink, які належать Пентагону і на які Ілон Маск не має впливу. За словами голови парламентського підкомітету з питань кібербезпеки Олександра Федієнко, щомісяця на функціонування супутникового інтернету від Starlink волонтери і меценати витрачають близько 10 млн доларів.
При цьому, як вважає військовий експерт Олег Жданов, на сьогодні в українських військ немає постачальників зв’язку, які могли б стати альтернативою компанії Ілона Маска. Це єдина мережа, покриття якої поширюється на всю земну кулю.
На початку повномасштабної війни компанії Ілона Маска та партнери надали Україні близько 42 тисяч терміналів Starlink. Саме завдяки ним на фронті та у прифронтових регіонах є зв’язок.
Проте американський мільярдер встановив зону покриття й не дав дозвіл на те, щоб ввімкнути термінали на окупованих територіях. Через це була зірвана спеціальна операція, у рамках якої Україна хотіла атакувати безпілотниками російський флот у Севастополі. У лютому компанії Маска й взагалі обмежили використання Україною супутникового інтернету Starlink, а все через те, що, на їх думку, ЗСУ використовують його як зброю, а саме для коригування дронів-камікадзе. Проте Михайло Федоров зазначив, що це обмеження є незначним й не вплине на роботу підрозділів аеророзвідки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Ілон Маск ридає: Лукашенко показав "недорогу білоруську альтернативу Starlink" – відео
- Аналог Starlink: Amazon дозволили розгорнути власну супутникову мережу інтернету
- Подоляк прокоментував обмеження Starlink для українських військових