Це збільшує загальну суму державних інвестицій, які Японія виділила на свої зусилля зі створення провідного підрядника з виробництва мікросхем, до максимум 1,72 трильйона ієн на додаток до запропонованих 100 мільярдів ієн. Міністерство економіки Японії також виступає за боргові гарантії, щоб стимулювати більші інвестиції приватного сектора в підприємство.
Більшість складних логічних мікросхем у світі, які використовуються в штучному інтелекті, виробляються компанією Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., що викликало занепокоєння щодо глобальної залежності від острова, який Китай заявляє як свою територію. Ці занепокоєння в поєднанні з ініціативою президента США Дональда Трампа «Америка перш за все» підсилюють відчуття терміновості в Японії, що приносить користь Rapidus.
Rapidus планує запустити пілотну лінію в квітні та розпочати переробку першої партії вафель до літа. Стартап, який підтримується Toyota Motor Corp., Sony Group Corp. і SoftBank Corp., прагне розпочати масове виробництво своїх мікросхем наступного покоління до 2027 року, що є надзвичайно амбітною ціллю. Наразі Rapidus веде переговори з багатьма виробниками мікросхем, як минулого тижня заявив її генеральний директор Ацуйоші Коіке.
Джерело: Bloomberg