ОАЕ стануть партнером України у створенні продовольчого хабу

Об’єднані Арабські Емірати мають намір стати союзником України у створенні першого харчового хабу на африканському континенті.

6842_630_360_1739790592-210.jpg (92,07 Кб)

Про це заявив президент Володимир Зеленський з Абу-Дабі під час онлайн-брифінгу з українськими журналістами.

“Ми також досягли домовленості про співпрацю в проекті, який ми давно прагнули започаткувати, але не вистачало часу та ресурсів. Це (продовольчі) хаби на африканському континенті. Перший партнер забезпечено – ОАЕ”, – зазначив президент.

Президент України Володимир Зеленський провів в Абу-Дабі переговори з Президентом ОАЕ Мухаммадом бін Заїдом Аль-Нахайяном як у розширеному складі, так і сам-на-сам. Зокрема, на переговорах йшлося про потенційні ініціативи щодо створення продовольчого хабу в Єгипті та доцільність реалізації сільськогосподарських програм в Україні.

У посланні до африканських країн Зеленський наголосив, що Україна готова розвивати продовольчі хаби по всій Африці.

Раніше він зазначав, що хаби, призначені для мільйонів тонн зерна в африканських країнах та інших вразливих регіонах, мають на меті покращити доступ до українського зерна, одночасно зміцнюючи глобальну продовольчу безпеку.

Україна та ОАЕ підписали угоду про вільну торгівлю.

Україна та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) уклали Угоду про всеосяжне економічне партнерство. Це є першою в історії України угодою про вільну торгівлю з країнами Перської затоки, повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Угода сприяє вільній торгівлі між Україною та ОАЕ та сприяє лібералізації доступу товарів на ринок для обох країн. Українська продукція отримає повний доступ на ринок ОАЕ для 96,6% товарних категорій.

«Це важлива подія, оскільки це перша угода в найбільш економічно розвиненому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише ОАЕ, а й регіони Перської затоки в цілому», – зазначила Міністр економіки Юлія Свириденко.

За даними Мінекономіки, ця угода може сприяти збереженню позитивного сальдо торгівлі товарами, яке в 2023 році досягло $51,5 млн. У середньостроковій та довгостроковій перспективі це може вплинути на траєкторію розвитку реального ВВП на 0,1%.

Зростання українського експорту очікується в ключових галузях: металургії, харчовій промисловості, зокрема в борошномельному та олійному виробництві.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *