Дослідницька служба Європейського парламенту (EPRS) опублікувала звіт, в якому рекомендується країнам, що не входять до Європейського Союзу, посилити регулювання криптовалют.
Звіт, який називається «Регулювання криптоактивів: оцінка впливу на фінансову систему ЄС», підкреслює необхідність створення більш жорсткої регуляторної бази в юрисдикціях, що не входять до ЄС.
«Існує ще кілька каналів, через які фінансова система та автономія ЄС все ще перебуває під загрозою, оскільки вона залишається залежною від політичних дій країн, що не є членами ЄС, у контексті застосування MiCA», — йдеться в звіті.
MiCA — це законодавство ЄС, яке впроваджується в 2024 році і має на меті регулювати ринок криптовалют.
Графік впровадження MiCA. Джерело: esma.europa.eu
У звіті EPRS йдеться про три основні проблеми, які можуть виникнути в результаті слабкого регулювання криптовалют в країнах, що не входять до ЄС:
- Ризик для фінансової стабільності: кріптоактиви можуть використовуватися для відмивання грошей та інших фінансових злочинів.
- Зниження привабливості ринку: нечітке регулювання може відлякати інвесторів та розробників.
- Масове використання стейблкоїнів: стейблкоїни, які позиціонуються як більш стабільні альтернативи криптовалютам, можуть бути використані для обходу регулювання, якщо вони не будуть належним чином регулюватися.
Звіт рекомендує країнам, що не входять до ЄС, вжити заходів для посилення регулювання криптовалют, зокрема:
- Введення обов’язкових ліцензій для криптовалютних компаній.
- Запровадження вимог щодо прозорості для криптовалютних компаній.
- Запровадження заходів для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
Деякі країни, що не входять до ЄС, вже вживають заходів для посилення регулювання криптовалют. Наприклад, Управління з фінансових послуг Мальти (MFSA) розпочало публічні консультації щодо змін у своєму криптовалютному законодавстві, щоб краще узгодити його з майбутніми правилами MiCA.
Як регламент MiCA змінить крипторинок ЄС та чому його ухвалення важливе для України?