Спрощена дорожня карта Ethereum наголошує на масштабуванні BLOB і підвищенні продуктивності L1, як заявив співвиконавчий директор Ethereum Foundation Томаш Станчак.
так, багато в чому це базується на численних дискусіях
інші аспекти здебільшого є другорядними (не через те, що вони менш важливі, але повинні органічно слідувати в результаті вищезгаданого – переважаюча культура та цінності в Ethereum створюють значну цінність)@rudolf6_ є царем дорожньої карти
вторинний… https://t.co/tQpeC56UME
— Томаш К. Станчак (@tkstanczak) 13 квітня 2025 р.
Він зазначив, що мережа продовжуватиме випускати токени на первинному рівні, сприяти просуванню активів реального світу (RWA) і стейблкойнів, а також покращувати мережевий зв’язок і безпеку.
Серед довгострокових цілей:
- інтеграція агентів ШІ;
- впровадження автономних транспортних засобів;
- забезпечення приватності в міжособистісних взаємодіях;
- розробка системи з відкритим кодом.
Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін звернувся до стратегії в світлі критики, припустивши, що оновлення тепер можуть відбуватися швидше через готовність розробників пришвидшити частоту хардфорків.
“Більшість воліє танцювати кумбайя” – це настрої, а не реальність.
З моєї точки зору, серед дослідників є, по суті, одностайна згода щодо того, що збільшення параметрів ліміту газу має бути головним пріоритетом для Гламстердама. @adietrichs та інші працівники швидкої допомоги зосереджуються на цьому як на: відкладено…
— vitalik.eth (@VitalikButerin) 13 квітня 2025 р
Бутерін також згадав про майбутні оновлення Pectra та Glamsterdam. Останній запровадить першочергові зміни, такі як підвищення ліміту газу.
За словами Бутеріна, якщо завдання будуть завершені достроково, оновлення будуть розгорнуті до офіційного запуску Glamsterdam.
Нагадаємо, у лютому розробники Ethereum обговорювали прискорення хардфорків мережі. Тим не менш, оновлення Pectra було згодом перенесено на 7 травня.