Журнал Forbes випустив статтю, в якій розкритикував 20 різних блокчейнів за їхню марність. До списку потрапив і XRPL від Ripple.
Непотрібний XRPL
Автори матеріалу назвали мережу Ripple неефективною, а токен XRP — «суто спекулятивним», поставивши під сумнів його ринкову капіталізацію.
«Для фінансування свого амбітного проєкту керівники Ripple створили 100 млрд XRP і продали їх на суму $1,4 млрд. На початку 2018 року, у розпал першої хвилі криптоейфорії, ринкова капіталізація токена становила $132 млрд, що дало співзасновникові та виконавчому голові компанії Крісу Ларсену власний капітал у $8 млрд», — ідеться у статті.
Журналісти стверджують, що блокчейн не зміг досягти своєї мети щодо поліпшення глобальної фінансової мережі. Крім того, XRPL не зарекомендував себе як альтернативу платформі транскордонних платежів SWIFT.
Як аргумент «марності» Ripple у Forbes вказали на низькі комісійні збори, які у 2023 році становили близько $583 000.
«Ripple Labs — криптозомбі. Токени XRP продовжують активно торгуватися на суму близько $2 млрд на день, але без будь-якої мети, крім спекуляцій. SWIFT тільки продовжує набирати обертів, до того ж зараз існують більш ефективні способи відправлення транскордонних платежів через блокчейни, особливо за допомогою стейблкоїнів на кшталт USDT», — зазначили автори.
З незрозумілої причини в Forbes не врахували низькі комісії в XRPL. Мережа стягує середню плату за транзакцію в розмірі $0,0002, а SWIFT може вимагати від $10 до $100 за транскордонний міжбанківський переказ.
У статті також піддалися критиці останні ініціативи Ripple, зокрема нещодавнє придбання Standard Custody & Trust і наглядання пілотних програм CBDC різних країн. Доводи журналу засновані на тому, що ці події відбулися після більш ніж десяти років існування компанії, вказуючи на її стагнацію.
Армія живих мерців
Серед інших «зомбі-блокчейнів» Forbes виділив Cardano, Bitcoin Cash, Litecoin, Internet Computer, Ethereum Classic, Stellar, Stocks, Kaspa, Theta Network, Fantom, Monero, Arweave, Algorand, Flow, MultiversX, BitcoinSV, Mina, Tezos і EOS.
Автори статті розділили «непотрібні» мережі на дві категорії: побічні продукти ранніх блокчейнів на кшталт хардфорків біткоїна і прямі конкуренти найбільших протоколів.
«Коли програмісти не можуть ужитися один з одним, частина команди відокремлюється і створює нову мережу — розкол, відомий як хардфорк», — пояснили принцип появи подібних блокчейнів у Forbes.
При цьому провідні протоколи першої криптовалюти та Ethereum визнаються «досить корисними». Однак, за спостереженнями авторів, «зомбі-блокчейнів» існує набагато більше, ніж перераховані 20.
«На різних біржах котирується понад 13 000 криптовалют, більшість з яких мають характеристики спекулятивних копійчаних акцій, не враховуючи того, що вони взагалі не являють собою право власності. […] Будь-який токен потенційно може перетворитися на мем-коїн, ґрунтуючись лише на нічному твіті Ілона Маска», — вважають у Forbes.
Гнів спільноти
На матеріал журналу відреагував засновник Cardano Чарльз Хоскінсон, іронічно визнавши свій та інші блокчейни «криптозомбі».
Hey guys @tezos @Algorand @bitcoincashorg @Ripple_XRP1 @StellarOrg @BobSummerwill we are all Crypto Zombies according to Forbes.
I guess it's because we got all the ?! pic.twitter.com/nwKbf7R4Pb
— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) March 27, 2024
«Напевно, це тому, що всі мізки у нас», — припустив він.
На статтю звернув увагу юрист Ripple Білл Морган, розкритикувавши висновки Forbes.
‘Nailed it’ yep right. The so-called Zombie, says the article, where “not much is going on”.
Except, according to the SEC itself, not Ripple, more than 80 institutions since the lawsuit was filed in December 2020 have signed sales contracts to buy XRP to use in ODL. Institutions… https://t.co/LVOiMYCUgr pic.twitter.com/n5ij3kc6UW— bill morgan (@Belisarius2020) March 27, 2024
«За даними SEC, а не Ripple, з моменту подання позову регулятором у грудні 2020 року понад 80 організацій підписали контракти на купівлю XRP для використання в ODL. Установи, очевидно, вважають, що монета корисна для платежів», — підкреслив Морган.
Співзасновник Anodos Finance Панос Мекрас назвав статтю «нісенітницею», зазначивши, що її головний автор Стівен Ерліх провів недостатньо досліджень.
Yeah… excellent piece of nonsense and misinformation by @Steven_Ehrlich who is clearly misinformed and didn't bother to do the basic research for the piece he wrote. Unfortunately, these are the idiots who write on mainstream media and "lecture" the public and the masses.
— Panos ?{X} (@panosmek) March 27, 2024
«Так, чудова нісенітниця і дезінформація від Стівена Ерліха, який явно не обізнаний у питанні та не спромігся провести фундаментальне дослідження для статті, яку він написав. На жаль, саме ці ідіоти пишуть у провідних засобах масової інформації та „читають лекції“ публіці та масам», — написав він.
Користувач під ніком TipsyTiger додав, що сукупні комісії XRPL за минулий рік насправді є позитивною рисою для мережі. При цьому отримані кошти від транзакцій не вважаються доходом, а спалюються.
They are transaction fees which are burnt.. Low transactions fees on the XRPL is an advantage. I know you’re still trying to understand this concept but reposting shit like this to readers that trust you whilst not explaining is a typical revert to type for you.
Time to grow up
— TipsyTiger (Still Tiger Mike) (@TigerMike15) March 27, 2024
Нагадаємо, у лютому Forbes включив Chainalysis, Fireblocks і Gauntlet до списку 50 провідних фінтех-компаній у 2024 році.
У червні 2023 року Ripple увійшла в десятку найбільш інноваційних приватних фірм за версією видання. До нього також потрапили Stripe, Blockchain.com, OpenSea та Alchemy.