CEO Ripple Бред Гарлінгхаус заявив, що його нещодавні висловлювання на подкасті World Class не були атакою на USDT, як це представив глава емітента стейблкоїна Паоло Ардоіно.
I wasn’t attacking Tether…the next words out of my mouth during the podcast were that I view Tether as a hugely important part of the ecosystem. My point was that the US govt has clearly indicated they want more control over USD-backed stablecoin issuers, and thus, Tether, as…
— Brad Garlinghouse (@bgarlinghouse) May 13, 2024
Гарлінгхаус тоді зазначив, що для нього очевидний намір влади США переслідувати Tether.
У відповідь CEO компанії Ардоіно опублікував об’ємний пост, почавши його з твердження:
«Необізнаний генеральний директор, який очолює компанію, що перебуває під розслідуванням SEC, яка запускає конкуруючий стейблкоїн (cui prodest) сіє страх з приводу USDT».
Далі він докладно розповів про співпрацю Tether із правоохоронцями та регуляторами в різних країнах, зусилля фірми щодо дотримання нормативних правил і санкційного режиму.
Звинувачення Ардоіно щодо Гарлінгхауса підтримав відомий прихильник біткоїна CEO JAN3 Самсон Моу.
So Ripple, who paid Greenpeace $5 million to FUD #Bitcoin, is now actively spreading FUD about Tether to try to get traction on their own stablecoin. Not a surprise at all. https://t.co/yTP91GOKLk
— Samson Mow (@Excellion) May 13, 2024
«Отже, Ripple, яка заплатила $5 млн Greenpeace за FUD щодо біткоїна, тепер активно поширює негатив про Tether, намагаючись привернути увагу до власного стейблкоїна. Нічого дивного», — написав він.
Глава Ripple дав зрозуміти, що його неправильно зрозуміли
Гарлінгхаус у відповіді Ардоіно звернув його увагу, що назвав «Tether найважливішою частиною екосистеми» криптовалют.
«Я хотів сказати, що уряд США ясно дав зрозуміти, що хоче більшого контролю над емітентами підтримуваних доларами стейблкоїнів і, отже, Tether, як найбільший гравець, перебуває в їхньому полі зору», — додав він.
Деякі коментатори були менш миролюбні, нагадавши про реальні претензії до прозорості діяльності Tether.
Let me give you an update on #Tether USDT ecosystem safety:
– #Tether has never been audited;
– $42.5 million fine by CTFC for lying about USD reserves;
– CEO doesn’t do public interviews;
– Less than 30% of their USDT backed by real dollars.
– #Tether is not only an indirect… pic.twitter.com/icJTbyaUkb— EDO FARINA ? XRP (@edward_farina) May 13, 2024
CEO Alpha Lions Academy Едуардо Фаріна зазначив, що емітент USDT:
- ніколи не проходив аудит;
- заплатив CTFC штраф у $42,5 млн за брехню про розміри резервів;
- СЕО фірми не дає публічних інтерв’ю;
- менше 30% «стабільної монети» компанії забезпечено реальними грошима.
«Tether — це не тільки прихована фінансова піраміда, а й операція з випуску контрафактних доларів. …Не помиляйтеся, думаючи, що це збіг. Їхній логотип — атомна бомба», — підсумував він.
Фаріна також припустив, що несподівана реакція Ардоіно на висловлювання Гарлінгхауса викликана реальними побоюваннями конкуренції з боку Ripple. Він виявився не самотнім у цій думці.
У Tether завжди різко реагують на згадку компанії?
Раніше аналітики Deutsche Bank Research за результатами дослідження дійшли висновку, що більшість стейблкоїнів приречена на втрату прив’язки і зникнення. У звіті згадувався USDT як найбільша монета в сегменті.
У Tether заявили, що документу «не вистачає ясності та суттєвих доказів», він спирається на «розпливчасті твердження, а не на строгий аналіз». Ардоіно запостив у X такий аргумент із заяви:
«Історія штрафів і санкцій Deutsche Bank викликає сумніви в його здатності критикувати інших представників галузі. Міжнародний валютний фонд назвав установу найризикованішим банком у світі».
У січні Tether висловила розчарування оцінкою ООН використання USDT у незаконній діяльності та ігноруванням ролі активу в економіках, що розвиваються, у відповідь на опублікований організацією звіт.
Нагадаємо, аналітики JPMorgan вказали на ризики домінування USDT для сегмента стейблкоїнів та екосистеми криптовалют загалом.
Фахівці банку також вважають, що внаслідок впровадження регулювання «стабільних монет» у США частка ринку Tether у країні зменшиться на користь конкурентів.