З моменту запуску продано близько 2200 смартфонів Saga, але для побудови користувацької бази необхідно збільшити показник до 25 000-50 000. Про це заявив співзасновник Solana Анатолій Яковенко в подкасті Unchained.
Він також розповів про триваюче навчання профільних фахівців, які готуються до потенційного запуску нових моделей смартфонів.
Solana Labs представила Saga в червні 2022 року. В апаратне і програмне забезпечення телефону інтегровано функції Web3, що дає змогу використовувати його як апаратний гаманець.
На запитання про класифікацію токена SOL як цінного паперу з боку SEC Яковенко відповів, що не отримував прямих звинувачень від регулятора. Поточна ситуація меншою мірою залежить від компанії, тому Яковенко очікує дій Конгресу США.
За словами глави проєкту, попри високі показники SOL у 2023 році, в екосистемі Solana не спостерігалося відповідного зростання кількості активних розробників. Однак проєкту вдалося усунути проблеми з відключенням мережі та нестачею провайдерів.
Раніше Яковенко допустив використання Ethereum як рішення другого рівня для Solana. За технічної співпраці власники активів у потенційній L2-мережі «матимуть гарантії остаточності та зможуть повернутися назад у протокол навіть у разі подвійного витрачання коштів».
У жовтні глава Solana заявив, що Ethereum являє собою не «провісника справжньої революції», а просто «нове видовище буржуазних потрясінь».
Нагадаємо, у листопаді аналітики CertiK виявили критичну вразливість у смартфоні Saga від Solana, яка дає змогу викрадати криптовалюти користувача.