Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) наразі розробляє законопроект щодо віртуальних активів, заявив керівник регулятора Руслан Магомедов в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
Він зазначив, що «ймовірність появи українських віртуальних активів досить висока, враховуючи, що вони адекватно регулюються».
Магомедов зазначив, що законопроект “перебуває на розгляді народних депутатів більше 1,5 років”. Однак він вважає, що документ може бути ухвалений у першому читанні найближчим часом, хоча терміни остаточної ратифікації залишаються невизначеними.
Він також зазначив, що НКЦПФР виступає за регулювання токенів, прив’язаних до фізичних активів (ART), тоді як Національний банк України (НБУ) зосереджується на криптовалютах, забезпечених фіатною валютою.
В Україні запропоновано нормативну базу для крипторинку
Ця модель заснована на європейських стандартах MiCA і раніше була спільною з Міжнародним валютним фондом.
«Ми виступаємо за регулювання, натхненне MiCA, оскільки прагнемо приєднатися до Європейського Союзу та є кандидатами на приєднання. Мова не йде про нав’язування суворих правил іншим; ми хочемо захистити законний бізнес від шахраїв», — підкреслив Магомедов.
Комісія також запропонувала систему оподаткування криптоактивів, але остаточне рішення залишається за парламентом і міністерством фінансів.
Глава Національної комісії з цінних паперів і ринків вважає, що віртуальні активи являють собою наступний етап в еволюції ринку капіталу. Компанії матимуть можливість забезпечити інвестиції через ICO , а не покладатися на традиційні IPO .
«Я прагну використовувати найкращі аспекти ринку віртуальних активів, одночасно забезпечуючи його регулювання в межах нашої юрисдикції», — підсумував Магомедов.
Варто зазначити, що 14 березня Національна комісія з цінних паперів і ринків запропонувала систему оподаткування криптовалюти.