Microsoft представила свій перший чіп, розроблений для квантових обчислень, — Majorana 1. Технологічний гігант «розробив абсолютно новий стан матерії» — топологічний.
Цей інноваційний чіп містить «перший у світі топологічний провідник» — революційний матеріал, який може виявляти та маніпулювати частинками Майорани, що призводить до створення більш надійних і масштабованих кубітів.
Majorana 1 використовує вісім топологічних кубітів, поєднуючи напівпровідниковий арсенід індію та надпровідний алюміній.
«Проблема виробництва відповідних матеріалів для створення екзотичних частинок і відповідних їм топологічних станів речовини є причиною того, чому більшість квантових досягнень зосереджено на інших типах кубітів», — зазначається в блозі компанії.
Корпорація Майкрософт «незалежно створювала та виробляла атом за атомом» у своєму прагненні досягти оптимального розташування матеріалів для розробки чіпа квантового обчислення.
«Подібно до того, як винахід напівпровідників дозволив створити сучасні смартфони, комп’ютери та електроніку, топологічні провідники та новий клас чіпів також сприятимуть еволюції квантових систем, які можуть масштабуватися до мільйона кубітів, вирішуючи найскладніші промислові та соціальні проблеми», — стверджує компанія.
На відміну від звичайних комп’ютерів, де біти обмежені увімкненням або вимкненням, квантові комп’ютери використовують кубіти, які можуть функціонувати одночасно в двох станах.
Найближчим часом Majorana 1 не буде доступна для клієнтів через Azure.
«Ми прагнемо досягти кількох сотень кубітів, перш ніж почати обговорення комерційної надійності», — заявив Джейсон Зандер, виконавчий віце-президент фірми.
Крім того, він зазначив, що квантовий чіп Microsoft може бути доступний через Azure до 2030 року.
«Є багато припущень, які свідчать про те, що це [широке впровадження квантових комп’ютерів] ще через десятиліття. Ми вважаємо, що це більше схоже на роки», — зауважив Зандер.
Компанія розпочала цей проект на початку 2000-х років, відзначивши його як свою найдовшу ініціативу.
Пам’ятайте, що в грудні 2024 року відомий криптопанк Адам Бек зазначив, що прогрес у квантових обчисленнях підтримає біткойн.
Квантова технологія або суперкомп'ютер. Хто буде зламати Bitcoin?