Кінцевою метою MicroStrategy є трансформація у провідний біткоїн-банк із ринковою вартістю в $1 трлн. Про це засновник компанії Майкл Сейлор розповів в інтерв’ю Bernstein, пише The Block.
Постачальник аналітичного ПЗ для бізнесу почав із серпня 2020 року купувати на баланс першу криптовалюту. Останнє придбання 7420 BTC, про яке компанія відзвітувала у вересні, довело обсяг її крипторезервів до 252 220 BTC.
Активи оцінюються приблизно в $15,5 млрд, а MicroStrategy є найбільшим корпоративним власником біткоїнів у світі. На придбання цифрової валюти компанія сумарно витратила $9,9 млрд.
На думку Сейлора, перша криптовалюта є «найціннішим активом у світі», використовуючи який фірма може перетворитися на торговий банк або фінансову компанію. Це передбачає створення інструментів для ринків біткоїн-капіталу у вигляді власних акцій, конвертованих облігацій та інших цінних паперів.
У вересні Сейлор навів дані, згідно з якими за чотири роки реалізації стратегії накопичення цифрового золота котирування MicroStrategy майже втричі перевершили його за прибутковістю.
#HODL ON pic.twitter.com/ZyBLUvu1d5
— Michael Saylor⚡️ (@saylor) September 30, 2024
Підприємець бачить реальну можливість побудувати компанію зі 100% премією до біткоїна, яка досягне вартості $300-400 млрд, запропонувавши інвесторам найбільші ринки опціонів і акцій.
«А потім ми в основному почнемо вгризатися в сегменти з фіксованим доходом і просто продовжимо купувати більше біткоїнів. Він виросте до мільйонів за монету, а ми — до трильйона», — заявив Сейлор старшому аналітику Bernstein Гаутаму Чхугані.
Засновник MicroStrategy впевнений у можливостях компанії й далі залучати боргове фінансування для купівлі цифрового золота. З урахуванням його прогнозу середньої річної прибутковості криптовалюти у 29% це дасть змогу продовжувати стратегію арбітражу на ринку біткоїн-капіталу.
«Вважаю набагато розумнішим позичити $1 млрд на ринку інструментів із фіксованим доходом і вкласти його в біткоїн під 50% річних без ризику контрагента, ніж шукати когось, хто готовий платити мені 12-14%», — підкреслив Сейлор.
Всупереч нещодавньому прогнозу аналітиків Benchmark про можливий запуск MicroStrategy кредитування в криптовалюті, підприємець спростував такий сценарій. За його словами, це менш вигідно і більш ризиковано, ніж надання інструментів для непрямого інвестування в біткоїн.
«Замість цього ми вважаємо, що кращою ідеєю буде позичити $10 млрд доларів у людей, які з радістю дадуть у борг, і дати їм на 100 б. п. більше прибутковості, а потім вкласти в біткоїн під 30-50% річних», — сказав Сейлор.
Нагадаємо, в лютому засновник MicroStrategy заявив, що компанія позиціюватиметься, зокрема, як розробник криптовалюти та продуктів на її основі.