Мережа Solana виявилася найшвидшою серед великих блокчейнів — 6 квітня середньодобова кількість транзакцій за секунду (TPS) сягнула рекордного рівня в 1504 на тлі буму мем-коїнів. Про це йдеться у звіті CoinGecko.
Рейтинг блокчейнів за TPS. Джерело: CoinGecko.
«Це робить Solana в 46 разів швидшою за Ethereum і більш ніж у 5 разів швидшою за Polygon, який має найвищий показник TPS серед рішень для масштабування», — зазначили дослідники.
Незважаючи на те, що Solana вважається найшвидшим блокчейном, він досяг лише 1,6% від своєї теоретичної максимальної швидкості в 65 000 TPS, підкреслили в CoinGecko.
Друге місце дісталося ще одній не-EVM мережі — Sui — з рекордним показником 854 TPS у липні 2023 року.
Серед відносно швидких блокчейнів, які не підтримують віртуальну машину Ethereum, значаться TON (175 TPS) і Near Protocol (118 TPS). Повільніше виявилися Aptos (49 TPS), Starknet (12 TPS), Bitcoin (11 TPS) і Thorchain (2 TPS).
«У середньому блокчейни без підтримки EVM майже в чотири рази швидші, ніж EVM-сумісні», — звернули увагу експерти.
BNB Chain і Polygon лідирують як найшвидші EVM-блокчейни з показниками 378 TPS і 190 TPS відповідно. Останній у 8,4 раза перевершує Ethereum, чия швидкість досягає 22,7 транзакцій на секунду.
«Окремі рішення масштабування Ethereum і L2 ще не змогли перевершити мережі першого рівня. Частково це може бути пов’язано з меншою кількістю ончейн-транзакцій, що призводить до повільнішої реалізації TPS», — йдеться у звіті.
Майже всі рекорди TPS були встановлені за останні 12 місяців. 12 мереж зафіксували максимум у 2023 році, а інші 12 — у 2024. Винятком є найповільніший у списку Thorchain, чия швидкість досягала піка у 2022 році.
Ці показники вказують на зростання активності в ончейні, яке зумовлене «написами» і спекуляціями мем-коїнами, стверджують у CoinGecko.
Нагадаємо, у березні децентралізований протокол Fantom анонсував оновлення Sonic. Воно покликане збільшити пропускну здатність мережі до 2000 TPS.