До федерального суду Сіетла надійшов позов проти Binance та її засновника Чанпена Чжао. Згідно із заявою, трьом криптоінвесторам не вдалося повернути вкрадені активи, оскільки біржа не змогла запобігти відмиванню грошей.
У документі йдеться про те, що зловмисники викрали криптовалюти у позивачів і надалі використовували платформу для виведення коштів. Сторона обвинувачення стверджує, що Binance знала і певною мірою заохочувала ці дії як свою прибуткову бізнес-модель.
Представники інвесторів переконані, що біржа була істотною частиною відмивання і фактично брала участь у рекеті, що порушує закон RICO. Останній передбачає потрійне відшкодування збитків, зазначив юрист ConsenSys Білл Г’юз.
???? @binance and @cz_binance were sued last Friday by class plaintiffs in Seattle federal court. An interesting class action brought by top class action lawyers alleging consumer harm as a result of Binance's money laundering. And the natural, predictable follow-on civil… pic.twitter.com/vMlFuUnzEr
— Bill Hughes : wchughes.eth ? (@BillHughesDC) August 20, 2024
Згідно з експертом, адвокати позивачів мають хорошу кваліфікацію. Вони представляли інтереси груп, які подали позови проти Facebook за порушення конфіденційності та з Wells Fargo через шахрайські рахунки.
«Їхні кишені глибокі, і вони відчувають запах крові у воді. […] Якщо розкриття справи зайде далеко і навіть до диспозитивних клопотань (найімовірніше, цього не станеться, оскільки CZ у якийсь момент відкриє гаманець і змусить його зникнути), то ефективність самої аналітики блокчейна і повернення активів ончейн опиниться на лаві підсудних!», — наголосив Г’юз.
Фахівець зазначив, що в цьому випадку обвинувачення можна поширити на FBI, HSI, IRS-CI, Chainalysis, TRM, Merkle, Elliptic та інші компанії і відомства.
Г’юз вважає позов, спрямований на отримання вигоди, очікуваним через переслідування платформи з боку наглядових органів раніше. Він «сумнівається», що суд ухвалить рішення на користь позивачів.
Нагадаємо, у листопаді 2023 року Binance врегулювала претензії Мін’юсту США щодо порушення санкційного режиму і відмивання грошей, погодившись виплатити $4,3 млрд. Штраф особисто для Чжао склав $50 млн.
На момент написання засновник біржі відбуває чотиримісячний тюремний термін за винесеним у квітні вироком. Дані Федерального бюро в’язниць показують, що CZ має вийти на свободу 29 вересня.