У 2023 році 42 країни світу реалізували ініціативи у сфері регулювання цифрових активів, випливає зі звіту компанії PricewaterhouseCoopers (PwC).
Експерти аудиторської фірми розділили законотворчість у сфері криптовалют на чотири основні напрямки:
- загальні правила;
- стейблкоїни;
- ліцензування;
- дотримання вимог Travel Rule від FATF.
Тільки 23 держави, включно з Японією, Багамськими Островами, Швейцарією і низкою країн ЄС, затвердили всеосяжні норми за всіма категоріями.
В Австралії регулювання перерахованих напрямів перебуває на стадії розгляду. У Бразилії увагу влади привернули тільки правила FATF, а 35 країн ухвалили відповідне регулювання.
Запропоновані міжнародною організацією норми контролю у сфері цифрових активів не зацікавили тільки дві зі згаданих у звіті юрисдикцій — Уганду і Туреччину. Законодавці останньої поки що навіть не почали обговорення ініціатив щодо будь-якої нормотворчості для індустрії.
У червні FATF висловила невдоволення низькими темпами імплементації Travel Rule.
Ліцензування та реєстрацію для учасників криптовалютної галузі також запровадили 35 держав, тоді як норми для сектора стейблкоїнів ухвалили тільки 25 юрисдикцій. Регулювання «стабільних монет» розглядають у таких країнах, як США, Велика Британія та Канада. В Індії, Катарі та на Тайвані не підійшли ще й до цієї стадії.
У PwC зазначили, що глобальні норми для індустрії цифрових активів залишаються фрагментованими та в цій сфері «попереду багато роботи».
«Вибір правильної юрисдикції для реєстрації — це не тривіальне питання. Оцінюючи варіанти, криптокомпанії мають враховувати кілька факторів, зокрема нормативну зрілість, вартість операцій, доступність кадрів і репутацію країни», — підкреслили експерти фірми.
Нагадаємо, співзасновник Solana Анатолій Яковенко пов’язав скорочення кількості блокчейн-розробників у США з регуляторним тиском на індустрію.