Глобальний доступ установам і користувачам до стейблкоїна RLUSD від Ripple спочатку забезпечать платформи Uphold, Bitstamp, Bitso, MoonPay, Independent Reserve, CoinMENA і Bullish.
Today at #RippleSwell, we’re proud to announce our Ripple USD exchange partners.
Upon regulatory approval, $RLUSD will be globally available for institutions and users from @UpholdInc, @BitStamp, @Bitso, @Moonpay, @Indereserve, @CoinMENA, and @Bullish. https://t.co/iZ7L1MHpn3
— Ripple (@Ripple) October 15, 2024
Згідно із заявою, ліквідність для ринків активу забезпечать маркетмейкери B2C2 і Keyrock.
У серпні Ripple оголосила про старт закритого бета-тестування прив’язаної до долара США «стабільної монети». Обґрунтовуючи доцільність ініціативи, в компанії послалися на прогноз аналітиків Bernstein про зростання капіталізації сегмента до $2,8 трлн найближчими роками.
CEO Ripple Бред Гарлінгхаус зазначив, що у клієнтів фірми є запит на «високоякісний стейблкоїн на кшталт RLUSD» для використання в різних сценаріях, включно з платежами, токенізацією реальних активів (RWA) і DeFi.
Публічний доступ до монети стане можливий тільки після отримання схвалень від регулятора, підкреслили у фірмі.
«Завдяки нашим початковим біржовим партнерам, очевидній корисності та попиту на RLUSD, а також сильному акценту на комплаєнсі стейблкоїни Ripple готові стати золотим стандартом для корпоративного сектору», — заявив Гарлінгхаус.
Для «відповідального» виведення монети на ринок компанія сформувала консультативну раду. До неї увійшли:
- екс-глава Федеральної корпорації страхування депозитів (FDIC) Шейла Бер;
- віцеголова Partners Capital і колишній CEO консорціуму CENTRE Девід Пут;
- співзасновник і виконавчий голова Ripple Кріс Ларсен.
«Стейблкоїни є найважливішим компонентом у розвитку цифрової економіки, забезпечуючи міст між традиційними фінансами та ринком криптовалют. Вони забезпечують необхідну стабільність для транзакцій, використовуючи технологію блокчейна для підвищення прозорості та ефективності», — прокоментував Пут.
Тим часом Ripple продовжує судову тяганину з SEC, яка триває з 2020 року. Регулятор тоді звинуватив компанію в залученні $1,3 млрд шляхом продажу XRP у вигляді незареєстрованих цінних паперів.
У липні 2023 року фірма здобула часткову перемогу. Суддя Аналіса Торрес постановила, що вторинні продажі та інші розподіли токенів не порушували чинних правил. Однак це не стосувалося покупок XRP інституціоналами на суму понад $700 млн.
У серпні 2024 року Торрес оштрафувала Ripple на $125 млн — Комісія вимагала виплати $2 млрд. Судове рішення затвердило частину клопотань відомства, включно із забороною на порушення фірмою закону про цінні папери.
Нагадаємо, у жовтні SEC оскаржила вердикт в Апеляційному суді, що для Ripple не стало несподіванкою.