Компанії прагнуть інтегрувати ШІ у свою діяльність і шукають кандидатів із необхідними навичками, пропонуючи високу зарплату та інші переваги. Про це заявила співзасновниця і CEO компанії з підбору персоналу Moonhub Ненсі Сюй у розмові з Business Insider.
Директор з data science у фінансовій компанії USAA Асвіні Тота назвав критерії, за якими оцінюють фахівців у галузі штучного інтелекту.
Технічні знання
Фахівці, які працюють із даними, повинні добре розбиратися в Python і R — найпопулярніших мовах програмування для створення моделей штучного інтелекту. Деякі компанії використовують C++ і Java.
Також бажано мати базові знання в статистиці, алгоритмах і фреймворках машинного навчання на Python і R.
«Переважна більшість організацій покладаються на хмарні технології для зберігання, аналізу та створення моделей, тому практичні знання для роботи з Amazon Web Services, Google Cloud Platform, Snowflake, Microsoft Azure, Databricks та іншими подібними платформами останнім часом стають більш важливими», — зазначив Тота.
Ділова проникливість і комунікабельність
За його словами, потенційні співробітники повинні володіти сильною діловою хваткою, вміти швидко зрозуміти проблему організації та знайти рішення. Комунікабельність допоможе швидко пояснити результати роботи особам, які приймають рішення.
Інновації
За словами Тоти, на керівні посади шукають кандидатів із потенціалом управління інноваціями.
«Наймання співробітників з інноваційним мисленням допомагає нам передбачати і вирішувати потенційні проблеми до того, як вони стануть проблемами, а також розробляти новаторські рішення», — сказав він.
Інші навички
Керівник відділу з наймання в консалтинговій фірмі JLL Рам Шрінівасан зазначив, що для роботи зі ШІ потрібна гнучкість — можливість швидко опанувати нові технології та методи. Також важливо співпрацювати з різними командами на кшталт фахівців з опрацювання даних, менеджерів і розробників.
Співробітники повинні виявляти потенційні сфери застосування штучного інтелекту в різних галузях.
Великі можливості для технічних фахівців
Шрінівасан зазначив, що великі технологічні компанії на кшталт Google, Microsoft, OpenAI і Meta конкурують за залучення співробітників з навичками для розробки ШІ. Це створює «багатообіцяльний ландшафт для технічних фахівців».
«Таланти в галузі штучного інтелекту мають великий попит, компанії пропонують вражаючу винагороду. Деякі експерти отримали пропозиції в розмірі понад $1 млн […]. Цей конкурентний ринок сприяє підвищенню зарплат і надає привабливі фінансові стимули для технічних працівників», — підсумував він.
Раніше Meta опублікувала вакансію фахівця в підрозділ метавсесвіту для інтеграції ШІ у VR- і AR-ігри.
Нагадаємо, у липні великі технологічні компанії попередили про ризики штучного інтелекту для їхнього бізнесу.