Майнери біткоїна почали відключати неефективне обладнання та продавати резерви, що є певними ознаками їхньої капітуляції. Про це йдеться у звіті CryptoQuant.
Експерти зазначили, що такі періоди історично асоціюються з мінімумом цін.
Вони звернули увагу, що добовий дохід майнерів скоротився з $79 млн на 6 березня до $29 млн на поточний момент. Обсяг комісій у виручці впав до 3,2%, що є найнижчою часткою з 8 квітня. Хоча до халвінгу ажіотаж навколо Ordinals і Runes приносив добувачам криптовалюти «десятки мільйонів» доларів.
Добовий дохід майнерів. Джерело: CryptoQuant.
Хешрейт мережі після наполовину нагороди за блок у квітні скоротився на 7,7%. Це найбільше просідання показника з грудня 2022 року, коли після краху FTX було зафіксовано дно ринку.
Реальне падіння хешрейту біткоїна. Джерело: CryptoQuant.
За даними CryptoQuant, щоденні відтоки з гаманців майнерів досягли максимальних обсягів з 21 травня. Це вказує на ймовірні продажі, вважають експерти.
«У реальності деякі великі майнінгові компанії почали використовувати свої резерви для отримання прибутку і хеджування ризиків», — заявили аналітики.
Засновник і CEO CryptoQuant Кі Юн Джу наприкінці квітня не знайшов ознак капітуляції майнерів. Таку саму думку вже в червні висловив аналітик Glassnode Джеймс Чек, хоча й визнав серйозні проблеми у видобувачів криптовалюти.
Нагадаємо, протилежного висновку дійшли ончейн-аналітик Алі Мартінес, а також творець індикатора Hash Ribbons засновник Capriole Investments Чарльз Едвардс.