Відповідно до дослідження, опублікованого в Nature Communications, приблизно 1,9 мільйона американців зазнали підвищеного забруднення повітря дрібними частинками внаслідок майнінгу біткойнів.
Команда дослідників, очолювана Франческою Домінічі з Гарвардської школи громадського здоров’я Т. Чан, визначила штати, які зазнали найбільшого впливу, як:
- Нью-Йорк;
- Техас (північно-східний регіон і міські райони навколо Х'юстона/Остіна);
- Іллінойс і Кентуккі (регіони вздовж їх спільного кордону).
Дослідники зібрали інформацію про 34 найбільші об’єкти для майнінгу біткойнів, сукупна потужність яких становить 3910 МВт. З серпня 2022 року по липень 2023 року ці компанії спожили загалом 32,5 ТВт-год електроенергії, 85% яких було отримано з викопного палива.
Географічний розподіл 34 біткойн-ферм разом із електростанціями, які їх постачають. Джерело: Nature Communications.
Майнери біткойнів отримували електроенергію від 138 вугільних і 497 газових електростанцій, які часто розташовані в різних регіонах від видобутку. У відповідь на підвищений попит комунальні підприємства збільшили виробництво за рахунок резервних ресурсів, що призвело до зростання викидів дрібних твердих частинок.
Дослідники відзначили, що цей вид забруднення пов’язаний із передчасною смертю та різними негативними наслідками для здоров’я.
Середній рівень часток PM 2,5 в навколишньому середовищі в результаті гірничих робіт. Джерело: Nature Communications.
Автори дослідження підкреслили, що підвищення концентрації дрібних частинок через видобуток відчули люди, які живуть далеко від центрів обробки даних. Наприклад, основним постачальником електроенергії для підприємства Atlas Power у Віллістоні, штат Північна Дакота, був вугільний завод Jeffrey Energy Center, розташований у Сент-Мері, штат Канзас, приблизно за 720 миль.
«У Метрополісі, штат Іллінойс, жителі вдихають підвищені рівні забруднюючих речовин PM 2,5, які викидає електростанція в Кентуккі, яка забезпечує енергією для операцій з видобутку біткойнів у Північній Кароліні», — йдеться в дослідженні.
Така ситуація ускладнює можливість місцевого населення, громадських організацій і влади впоратися зі зростанням викидів, вважають вчені.
Вони прогнозують, що після завершення дослідження потужність видобутку, ймовірно, значно зросла. Якщо зацікавлені сторони галузі дотримуватимуться своїх прогнозованих планів, загальна потужність може досягти 7945 МВт.
Дослідники виявили дві основні проблеми щодо забруднення повітря внаслідок видобутку біткойнів:
- для видобутку криптовалюти потрібна величезна кількість електроенергії, виробленої з викопного палива, наприклад вугілля;
- спроби регулювати викиди стикаються з проблемами через обмеження державних повноважень.
За словами вчених, потенційні рішення можуть включати встановлення вказівок щодо «відповідального розміщення» шахтарів та втручання федеральних агентств у боротьбу із забрудненням повітря в постраждалих регіонах.
Варто зазначити, що в Сенаті США був запропонований законопроект, який встановлює регіональні стандарти викидів для об’єктів майнінгу криптовалют і центрів обробки даних, що підтримують ШІ.