Google (Фото:REUTERS/Andrew Kelly/File Photo)
У США розпочався 10-тижневий судовий процес, у рамках якого представники Мін’юсту США і коаліція генеральних прокурорів штатів судитимуться проти компанії Google.
У рамках великої антимонопольної справи проти компанії Google Мін’юст США доводитиме, що пошуковик виплачував мільярди доларів розробникам інтернет-браузерів і мобільних телефонів, щоб ті включали в них пошук Google за замовчуванням.
Про це пише CNBC.
Що зміниться у роботі техногігантів. У Європі набув чинності закон про цифрові послуги
В Окружному суді Вашингтона розпочався 10-тижневий судовий процес, у рамках якого представники Мін’юсту США і коаліція генеральних прокурорів штатів на чолі з Колорадо зустрілися з компанією.
Позивачі стверджують, що Google зберіг свою частку на загальному пошуковому ринку, створивши сильні бар’єри для входу і систему зворотного зв’язку, яка підтримувала його домінування.
Зазначається, що компанія використовує інформацію користувачів для вдосконалення алгоритмів і створила самопідтримуваний цикл монопольних прибутків. Водночас компанія утримувала частку ринку, блокувала доступ конкурентам і задушувала інновації в галузі.
Зі свого боку Google наполягає, що їхній пошуковик просто подобається користувачам. Нібито саме з цієї причини в браузерах і на мобільних пристроях пошуковик від Google увімкнено за замовчуванням. Також у компанії зазначили, що користувачі можуть легко змінити пошуковик на будь-який інший.
Також штати стверджують, що Google використовував інструмент купівлі реклами, який мав бути нейтральним, щоб перешкодити конкуренту Microsoft.
Також у Мін’юсті США зазначають, що суд почує більше про ймовірне знищення документів Google. Зокрема у відомстві заявляють, що компанія навчила співробітників приховувати докази за допомогою своєї програми Спілкуйтеся з обережністю. За твердженням уряду, співробітники Google попросили співробітників включати юридичні документи в «будь-яке письмове повідомлення» про угоди про розподіл доходів.
Федеральна торгова комісія відмовилася порушити антимонопольну справу проти Google майже 10 років тому. З цієї причини адвокат Вільям Кавано, який представляє в цій справі штати, заявив: «Google подвоїла зусилля з використання невиконань зобов’язань у своїх дистриб’юторських угодах».
На боці Google у суді виступить не тільки СЕО компанії Сундар Пічаї, старший віцепрезидент Apple з ПЗ Едді К’ю і СЕО Mozilla Мітчелл Бейкер.
Як повідомлялося, 12 вересня суд у США почав розглядати антимонопольну справу проти корпорації Google, розпочату ще 2020 року. Це перша подібна справа проти техногіганта за останні 20 років.
Влітку 2023 року Єврокомісія вирішила, що Google має розділити рекламний бізнес на кілька частин.