Вчені дізналися, чому корона Сонця така гаряча © NASA Дослідники вивчили, що змушує сонячну корону нагріватись.
Вчені заявили про те, що змогли пояснити різницю у температурі зовнішніх шарів атмосфери Сонця та його поверхні. Вони вважають, що ця різниця зумовлена слабкими, але постійними хвилями, що поширюються тут, повідомляє Space.com.
“Поверхня” Сонця або фотосфера розжарена до 5500 градусів Цельсія. Але, як не дивно, верхня частина атмосфери зірки – корона, яка знаходиться набагато далі від ядра, розігрівається до набагато вищих температур, які піднімаються до 1-2 мільйонів градусів Цельсія. За даними NASA, іноді температура корони досягає 42 мільйонів Цельсія.
Корона складається з гарячого іонізованого газу або плазми, вона є регіоном, де виникають спалахи, що впливають на космічну погоду. Але те, чому корона стає такою гарячою, тривалий час залишалося невідомим.
У ході дослідження вчені вивчили явище, відоме як незатухаючі кінк-коливання малої амплітуди. Це коливання корональних петель або аркоподібних структур із плазми, які починаються у фотосфері та поширюються у нижню корону. Ці хвилі відносно слабкі, але з втрачають сили протягом кількох циклів коливань. Таким чином вони потенційно можуть з часом постачати в корону велику кількість енергії.
Дослідники використали дані апарату Європейського космічного агентства Solar Orbiter та Обсерваторії сонячної динаміки NASA. В результаті їм вдалося виявити чотирихвилинні незатухаючі кінк-коливання корональної петлі.
Дослідники з’ясували, що всі хвилі коливаються в одному напрямку. За словами вчених, це означає, що вони «ймовірно, пов’язані із тривалими потоками на сонячній поверхні». Це означає, що енергія сонячної поверхні може досягати корони та нагрівати її.
Раніше вчені розповіли, що спалах, який стався на Сонці в 2021 році, був настільки сильним, що торкнувся відразу кількох тіл у Сонячній системі. Вперше спалах зареєстрували інструменти на Землі, Місяці та Марсі.