Індонезія приєдналася до БРІКС

Республіка Індонезія офіційно приєдналась до БРІКС як повноправний член. Про це 6 січня повідомило Міністерство закордонних справ Бразилії, яка цьогоріч головує в БРІКС.

Деталі 

  • Індонезія, яка є четвертою за чисельністю населення країною світу, раніше висловлювала намір стати частиною БРІКС для зміцнення позицій країн, що розвиваються, і підтримки інтересів Глобального Півдня.
  • Бразилія, яка головуватиме в блоці в 2025 році, повідомила, що держави-члени одноголосно схвалили вступ Індонезії як частину процесу розширення блоку, що був підтриманий на саміті в Йоганнесбурзі у 2023 році.
  • Хоча Індонезія отримала дозвіл на вступ ще в 2023 році, вона подала офіційну заявку лише після проведення президентських виборів, що відбулись того ж року. Президент Прабово Субіанто приступив до виконання своїх обовʼязків у жовтні.

Яким буде курс долара, рівень інфляції та наскільки зросте ВВП. Прогноз на 2025 рік від ЦЕС, Dragon Capital, ICU, KSE, Oxford Economics та НБУ /Фото колаж Анастасія Левицька

Популярне Категорія Гроші Дата 01 січня Яким буде курс долара, рівень інфляції та наскільки зросте ВВП. Прогноз на 2025 рік від ЦЕС, Dragon Capital, ICU, KSE, Oxford Economics та НБУ

Контекст 

Індонезія давно висловлювала бажання приєднатися до БРІКС, прагнучи зміцнити позиції серед країн, що розвиваються. Міністр закордонних справ Індонезії Сугіоно зазначив, що це є проявом незалежної та активної зовнішньої політики країни, підкреслюючи важливість участі в міжнародних форумах.

Президент Індонезії Прабово Субіанто, який вступив на посаду в жовтні 2024 року, підкреслював важливість співпраці з усіма країнами, включаючи Китай та США, і наголошував на необхідності зміцнення продовольчої та енергетичної безпеки, боротьби з бідністю та розвитку людських ресурсів.

Заява Індонезії про намір приєднатися до БРІКС була зроблена під час саміту БРІКС у Казані в жовтні 2024 року, пише Reuters.

BRICS (скорочення від назв країн Brazil, Russia, India, China, South Africa) – це міжнародна організація найбільших країн, що розвиваються. До її складу входять девʼять країн: Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка (ПАР), а також нові учасники – Єгипет, Іран, Ефіопія та ОАЕ, які приєдналися на початку цього року. Крім того, група запросила Саудівську Аравію, яка наразі обмірковує можливість вступу. Водночас Малайзія, Таїланд і Азербайджан також розглядають перспективи приєднання.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *