Членство в НАТО. Зеленський назвав гарантії безпеки перед зустріччю з Трампом

Членство у ЄС та НАТО, серйозні пакети зброї, розміщення на території України іноземного військового контингенту – це гарантії безпеки, яких домагається Україна. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції з прем’єром Польщі Дональдом Туском 15 січня, пише ЄП.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Деталі

  • Зеленський повідомив, що зараз йде робота над змістом і форматом майбутньої зустрічі з обраним президентом США Дональдом Трампом, яка відбудеться після інавгурації.
  • За словами президента, найголовнішим очікуванням від зустрічі є закінчення війни з сильними гарантіями безпеки.
  • Стратегічно сильними гарантіями безпеки Україна вважає членство у ЄС і майбутнє членство у НАТО, наголосив Зеленський. Крім того, за його словами, гарантіями безпеки повинні стати «серйозні пакети зброї і підтримка нашої армії, яка не може зменшуватись у рази, коли ти є сусідом з Росією».
  • Зеленський зауважив, що Україна підтримує як потенційну гарантію безпеки розміщення контингенту тих чи інших країн союзників на своїй території. Але, зауважив він, це розміщення не може бути єдиною гарантією безпеки.
  • Україна не гратиме в «ігри з меседжами про скорочення» своєї армії, сказав президент. «Наша армія на сьогодні – єдина гарантія безпеки… Як зберегти велику армію – це також частина цих домовленостей», – наголосив він.

25 найперспективніших стартапів

Популярне Категорія Рейтинги Дата Сьогодні 25 найперспективніших стартапів

Контекст

7 січня обраний президент США Дональд Трамп заявив, що «може зрозуміти почуття» РФ через прагнення України до НАТО. Зеленський, коментуючи цю заяву Трампа, закликав не робити висновків про політику США в цьому питанні. 9 січня Трамп заявив, що зустріч із Путіним перебуває на стадії підготовки.

Голова МЗС Андрій Сибіга в інтервʼю ЄП сказав, що Україна не відмовиться від вступу в НАТО і не сприйме «замінники» членства, оскільки саме повноцінне членство у Альянсі є єдиною найдієвішою гарантією безпеки. Міністр запевнив, що позиція Києва щодо прагнення вступити в НАТО є твердою, курс на вступ у НАТО давно закріплений у Конституції і за членство в Альянсі виступає переконлива більшість українського суспільства. «Ми вже проходили «альтернативні варіанти». Ми бачили, як провалився Будапештський меморандум. Створення будь-яких «сірих зон» призводить лише до подальших загострень», – наголосив Сибіга. 

Більшість українців хочуть насамперед бачити Україну в НАТО (46%), ніж у ЄС (22%), свідчить недавнє опитування КМІС. Хоча членство в обох союзах є важливим для більшості населення, проте пріоритет – у НАТО, вочевидь, через гостру вимогу українців мати надійні гарантії безпеки.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *