Фонд держмайна визначив умови та стартову ціну приватизації «Сумихімпром». Тепер рішення за Кабміном

Фонд державного майна України (ФДМУ) визначив умови приватизації «Сумихімпром» зі стартовою ціною 1,16 млрд грн. Рішення ухвалила 24 грудня аукціонна комісія. Тепер умови продажу має затвердити Кабінет Міністрів, ідеться у повідомленні пресслужби ФДМУ.

🎬 YouTube-проєкт Forbes Next про майбутніх зірок українського бізнесу. Новий випуск про школу програмування GoIT. Як вона будує мільярдну компанію на світчерах 👉 Дивіться за цим лінком

Ключові факти

  • Аукціонна комісія визначила стартову ціну державного пакету акцій ПАТ «Сумихімпром» на рівні 1,158 млрд грн.
  • Умови продажу державного пакету акцій розміром 99,99% статутного капіталу ПАТ передбачають: збереження діяльності підприємства, інвестиції у розвиток (мінімум 150 млн грн на модернізацію та енергомодернізацію), погашення боргів, заборону звільнень протягом перших шести місяців, сплату дивідендів до держбюджету за 2024–2025 роки тощо.
  • Після схвалення урядом умов і стартової ціни продажу «Сумихімпром» оголосять аукціон, який відбуватиметься онлайн у системі «Прозорро.Продажі».

10 найкращих книжок 2024 року про бізнес та економіку. Гід із продуктивності без вигорання, нова робота Харарі та історія про найуспішніший стартап ФБР /Фото колаж Анастасія Левицька

Популярне Категорія Життя Дата 21 грудня 10 найкращих книжок 2024 року про бізнес та економіку. Гід із продуктивності без вигорання, нова робота Харарі та історія про найуспішніший стартап ФБР

Контекст

«Сумихімпром» є базовим підприємством хімічної галузі України, яке працює з 1953 року. Основна продукція: мінеральні добрива, діоксид титану, неорганічна хімія. Продукція компанії забезпечує аграрний сектор добривами, а також використовується в багатьох галузях промисловості.

Через початок повномасштабної війни, потрапляння снарядів на територію заводу та пошкодження окремих об’єктів підприємство простоювало майже пів року.

Завод понад 10 років знаходився в управлінні компаній, які були пов’язані із GroupDF Дмитра Фірташа, але після виходу групи ще в листопаді минулого року тільки навесні 2024-го було закуплено сировину та розпочато виробництво продукції. Першу товарну продукцію – сульфат амонію – було отримано 21–22 квітня.

У планах заводу – виробництво азотно-фосфорних і комплексних трикомпонентних добрив. «Сумихімпром» вже закупило аміак і сірку та знаходиться на стадії закупки фосфоритів і калійних руд для виробництва добрив, повідомлялося у квітні цього року.

З квітня завод зможе щомісячно виробляти 20 000–25 000 т добрив, з поетапним збільшенням обсягів до 35 000 т на місяць, це близько 1800 т двоокису титану та 35 000–40 000 т сірчаної кислоти в місяць, заявляв виконавчий директор ПАТ «Сумихімпром» Володимир Волков. За його словами, на найближчі місяці вже сформовано значний пакет замовлень.

За результатами 2023 року дохід ПАТ «Сумихімпром» скоротився більш ніж удвічі – до 632,1 млн грн із понад 1,5 млрд грн за результатами 2022 року. Чистий збиток за минулий рік сягнув 478,2 млн грн проти збитку у 207,6 млн грн роком раніше, свідчать дані YouControl.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *