Національна асамблея Франції має намір розглянути запропоновану резолюцію щодо використання заморожених російських активів для допомоги Україні в середу, 12 березня, повідомляє Le Figaro.
Подробиці
- Пропозиція закликає ЄС, НАТО та країни-союзники посилити політичну, економічну та військову підтримку України у світлі російської агресії. Він містить кілька суперечливих моментів, таких як потенційне членство України в ЄС, розгортання французьких військ в Україні після конфлікту та припинення імпорту російського газу.
- Основна мета резолюції полягає у розподілі російських активів для підтримки українського опору, сприяння відбудові країни та зміцнення обороноздатності Європи. Тим не менш, уряд Франції виступає проти їх конфіскації, позицію, яку підтримують крайні ліві партії «Непереможна Франція» та ультраправі партії «Національне об’єднання».
- Лідер ультраправих Марін Ле Пен відмовилася підтримати резолюцію через положення про вступ України до ЄС.
Контекст
У 2022 році, після вторгнення Росії в Україну, країни G7 заморозили 280 мільярдів доларів (260 мільярдів євро) активів Центрального банку Росії. Приблизно 190 мільярдів євро з цих активів зберігаються в бельгійському депозитарії Euroclear, а решта розподілена по Франції, Великобританії, Японії, Швейцарії та Сполучених Штатах.
Дохід, отриманий від цих активів (включно з готівкою та державними облігаціями), використовується для погашення 50 мільярдів доларів позик Україні від G7, але самі активи не арештовуються. Україна, Польща та країни Балтії постійно закликали до їх конфіскації, але Берлін, Париж і Брюссель чинили опір, побоюючись, що це може порушити міжнародне право. ЄЦБ висловив стурбованість щодо потенційного впливу на позицію євро, оскільки більшість активів деноміновані в цій валюті.
Під час дискусій із Трампом минулого тижня Еммануель Макрон зауважив, що арешт активів суперечить закону, але їх можна використовувати в переговорах після війни.