Франція та Нідерланди домагаються санкцій Європейського союзу щодо будь-якої фінансової установи у світі, яка допомагає російським військовим оплачувати товари або технології для виробництва зброї, згідно з пропозицією, з якою ознайомилося агентство Reuters. ЄС очікує, що 14-й пакет санкцій буде готовий у червні.
Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, Diia.City United, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.
Ключові факти
- ЄС намагається не допустити обходу попередніх 13 пакетів санкцій, які вже запровадили проти Росії з моменту її вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Чинні санкції включають заборону продажу Росії певних товарів та технологій подвійного призначення, що мають як цивільне, так і військове застосування.
- Посли урядів ЄС обговорять цю пропозицію у середу в рамках 14-го пакета санкцій проти Росії, який зараз готує ЄС.
- Згідно з пропозицією, будь-якому учаснику ЄС може бути заборонено вести бізнес із будь-якою фінансовою установою у світі, яка, на думку блоку, прямо чи опосередковано допомагає російським військовим отримувати заборонені товари та технології подвійного призначення.
- Така заборона може стати потужним стимулом для фінансових інститутів на Близькому Сході, в Туреччині чи навіть у Китаї не брати участі в угодах із постачання до Росії товарів подвійного призначення, санкціонованих ЄС, оскільки вони можуть втратити доступ до європейського бізнесу та фінансових ринків ЄС.
- Чиновники ЄС заявили, що Європейська комісія, швидше за все, координуватиме будь-які подібні санкції щодо фінансових установ зі США, що зробить цей інструмент ще потужнішим.
- Нідерланди та Франція пропонують запровадити правову основу, яка передбачає заборону на операції з фінансовими установами в Росії чи третіх країнах, коли Рада ЄС визначить, що ці організації беруть участь в угодах, які істотно підтримують російські збройні сили, полегшуючи експорт до Росії товарів подвійного призначення.
- Угорщина може виступити проти цієї пропозиції, і, можливо, Німеччина, яка прагне не ставити під загрозу тісні ділові звʼязки з Китаєм.
- ЄС очікує, що 14-й пакет санкцій, який потребує одностайності всіх 27 урядів ЄС, буде готовий у червні.
Контекст
Раніше віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс підтвердив, що ЄС почав роботу над 14-м пакетом санкцій проти Росії.
Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом повідомив, що в новому пакеті санкцій ЄС проти РФ будуть обмеження щодо російського СПГ і нафтового «тіньового флоту». Також ЄС оцінює потенційні санкції проти більш ніж дюжини компаній, що продовжують закуповувати товари у блоку, на які накладені обмеження, та постачати їх до Росії. Компанії переважно базуються у Росії, а також у Туреччині, ОАЕ, Гонконгу.
Наприкінці квітня стало відомо, що США розробляють санкції, які можуть відрізати деякі китайські банки від світової фінансової системи. Вашингтон розраховує, що це змусить Китай припинити підтримку російської військової промисловості.