Поштово-логістичний оператор «Нова пошта» інвестував $13 млн в енергетичне обладнання, щоб уникнути відключень електрики. В планах – побудувати десять газових установок. Але після війни НП планує продати свій енергетичний бізнес «Нова енерджі». Про це розповів співзасновник НП Володимир Поперешнюк на форумі «Енергія бізнесу» від Forbes.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Деталі
- «Енергетика – це не наш бізнес, – каже Поперешнюк. – Ми б залюбки цим не займались, але життя змусило».
- НП придбала близько 4000 генераторів, щоб забезпечити відділення та логістику електрикою на час відключень світла. Обсяг інвестицій – $13 млн, з яких $10 млн – кредитні кошти. «Сьогодні я блекаутів не боюсь», – каже він.
- У планах компанії – побудувати пʼять газових установок до кінця цього року та пʼять – у наступному. У подальшому енергетична компанія «Нова енерджі» планує продавати електрику іншим споживачам.
- Проте після закінчення війни НП хоче продати свій енергетичний бізнес. «Тому, для кого це головний бізнес», – каже Поперешнюк.
Контекст
«Нова пошта» працює на ринку України з 2001 року. Компанія почала закуповувати пальне для власних потреб влітку 2022-го – після ударів ворога по нафтосховищах та дефіциту палива.
У квітні група створила компанію «Нова енерджі», яка займатиметься генерацією енергії на регулярній основі, включаючи електрику, генеровану сонцем і газом. У такий спосіб група вийшла на новий ринок.