На онлайн-платформі «Пульс» українські підприємці зможуть проголосувати за найбільш актуальні проблеми, які перешкоджають розвитку бізнесу, повідомив заступник міністра економіки Олександр Циборт. Сервіс експрес-голосування додали у функціонал платформи.
«Пульс» є частиною політики «Зроблено в Україні», яку на початку року ініціював президент Володимир Зеленський.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Завдяки новій функції на платформі підприємці можуть проголосувати за проблеми, які найбільше заважають розвитку їхнього бізнесу.
- Результати голосування будуть передаватись на розгляд Ради з підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, консультативно-дорадчому органу при президентові України.
Фото: Скріншот із pulse.gov.ua
- Як і раніше, на платформі можна додатково попросити допомоги у вирішенні проблем, якщо вони виникли у взаємодії з держорганами, а також поставити оцінку державному сервісу.
- Всі відгуки відцифровуються та на основі аналізу цих даних буде формуватися Індекс задоволеності підприємців (Entrepreneur Satisfaction Score). Статистика цих відгуків доступна у вигляді дашбордів на сайті, що дозволить будь-кому в режимі реального часу спостерігати за ситуацією.
- Найбільше через «Пульс» повідомляють про: неправомірні дії з боку держорганів; непрозорість процедур, нестачу зрозумілого алгоритму дій; пропозиції змін до законодавства і покращення процесів взаємодії «держава – підприємець»; пасивну позицію органів влади, бездіяльність.
- У планах розробників – інтегрувати «Пульс» до більшості державних послуг, щоб була можливість надати миттєву оцінку максимальній кількості державних сервісів.
Контекст
У першому кварталі 2024 року Рада бізнес-омбудсмена отримала 345 звернень від представників бізнесу, з яких установа закрила 162 справи. Це на вісім звернень більше порівняно з четвертим кварталом 2023 року. У першій трійці проблем бізнесу знову опинились податкові питання (60%), дії правоохоронних органів (14%) та митні питання (7%).
Місяць тому платформу «Пульс» запустили в режимі бета-тестування. Мета платформи – створити єдиний цифровий інструмент для прозорих відносин між державою та бізнесом для підвищення якості державних послуг, зазначило Мінекономіки.