Постачання в Росію чипів через Китай та Гонконг суттєво скоротилися – Reuters

Постачання в Росію напівпровідників та інших товарів подвійного призначення суттєво скоротилися, проте Китай і Гонконг залишаються найбільшими центрами обходу антиросійських санкцій. Про це пише Reuters з посиланням на раніше неопубліковані дані Міністерства торгівлі США. 

США та їх союзники заявляють, що компоненти з Китаю є основною у підтримці російського ОПК, продукція якого використовується у війни проти України.

Деталі

  • Постачання через Гонконг товарів високого пріоритету – передових компонентів, включаючи мікроелектроніку, які, на думку США і ЄС, можуть використовуватися для війни Росії в Україні, – скоротилися на 28% в період з січня по травень цього року. Водночас з материкового Китаю, за винятком Гонконгу, зафіксоване скорочення на 19%.
  • Це результат впливу кількох факторів, серед яких санкції з боку американського уряду, а також його взаємодія з компаніями, продукція яких незаконно імпортується до РФ, вважає Мінфін США.
  • Із серпня по грудень минулого року понад 200 зареєстрованих у Гонконгу фірм відвантажили російським покупцям товарів на суму майже $2 млрд, свідчать дані вашингтонської глобальної некомерційної організації з безпеки C4ADS. 
  • Із них на $750 млн передових компонентів було поставлено високоякісних мікросхем американської Nvidia та французької Vectrawave, а також більш простих чипів від Texas Instruments та Intel.
  • Як зʼясували журналісти Reuters, в офісах кількох гонконзьких компаній за вказаними в реєстраційних документах адресами, зареєстровані десятки подібних фіктивних фірм-одноденок.

Контекст

США та союзники неодноразово застерігали Китай щодо постачання до РФ товарів, які та може використати для військових цілей. Зокрема, раніше йшлося про постачання технологій, нелетальної допомоги на кшталт шоломів і бронежилетів та обладнання для виготовлення зброї.

На Китай припадає основний внесок у підтримці російської оборонно-промислової бази, заявляв в інтервʼю BBC News під час візиту до Пекіна у квітні держсекретар США Ентоні Блінкен. І хоча Китай, за його словами, не постачає Росії зброю та боєприпаси напряму, він надає їй критично важливі компоненти.

Росія вийшла на історичний максимум з виробництва зброї, заявив глава Держдепартаменту США. Москва отримує «величезну кількість» верстатів, мікроелектроніки, оптики переважно з Китаю. «70% верстатів і 90% мікроелектроніки надходять із КНР», – зазначив Блінкен.

Офіційний Пекін заперечував військову допомогу Росії.

Експорт Китаю до Росії в березні скоротився вперше із середини 2022 року на тлі зростаючих погроз США застосувати вторинні санкції щодо китайських банків та компаній за можливу підтримку РФ у війні проти України.

У травні під американські санкції потрапили 20 компаній, зареєстрованих у Китаї й Гонконгу. Ці підприємства, згідно із заявою США, експортували до РФ товари для створення безпілотників, а також допомагали Москві обходити західні санкції для отримання мікроелектроніки та інших технологій.

Китай з 1 липня посилив експортний контроль над продукцією, яка може використовуватися у військовій промисловості та товарах подвійного призначення. Таке рішення 30 травня ухвалило Міністерство торгівлі КНР.

Источник

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *