Рішення G7 про використання прибутків із заморожених російських активів для України – це лише перший крок, за яким має послідувати конфіскація всіх активів. Про це заявив посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс на спеціальній події Київського безпекового форуму.
Нещодавнє рішення G7 стосується лише прибутків, які генерують заморожені активи російського центробанку. Вся сума заморожених активів – близько $300 млрд.
⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням
Цитати:
- Рішення G7 про використання прибутків із заморожених активів – дуже великий крок, заявив Гарріс. «Ми вважаємо, що це тільки перший крок. Я знаю, що має бути конфіскація всіх активів, але це перший крок», – сказав він.
- Такий підхід є прагматичним і дуже корисним, переконаний посол. «Завдяки використанню прибутків на такі активи ми можемо мати позики для України на $50 млрд. Росія платить за оборону України. Нарешті. Процес починається, і це величезна сума», – додав Гарріс.
Контекст:
ЄС, США, Японія та Канада заморозили активи російського центрального банку на суму близько $300 млрд у 2022 році, коли Росія вторглася в Україну. Більша їхня частина зберігається в Європі, зокрема в центральному депозитарії цінних паперів Бельгії Euroclear.
13 червня лідери G7 ухвалили виділення Україні $50 млрд. Київ отримуватиме гроші як грант. Для цього країни-донори братимуть кредити, але платити за ними будуть з доходів від заморожених російських активів, пояснював заступник голови фінкомітету Ради Ярослав Железняк.
Рішення G7 дозволяє Україні видихнути та дає змогу планувати бюджет на 2025 рік, заявив міністр фінансів Сергій Марченко.