Суд у США виніс остаточне рішення у справі Epic Games проти Google. Він підтвердив винесений у грудні 2023-го вердикт і визнав Google монополістом на ринку додатків для Android-пристроїв, пише The Verge. Тепер компанія зобовʼязана надати користувачам більше можливостей завантажувати додатки конкурентів.
Конкуренція на ринку додатків має значний вплив на розвиток технологій та галузі загалом.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Долучайтеся до форуму!
Деталі
- Суд зобовʼязав компанію дати можливість конкуруючим магазинам додатків поширюватися в Google Play та відкрити їм доступ до бібліотеки Google Play.
- Компанія має припинити вимагати від розробників використовувати платіжну систему Google для застосунків у Google Play.
- Google має дозволити розробникам розповідати користувачам про альтернативні способи оплати і давати посилання на завантаження застосунків не з Google Play. Розробники матимуть право встановлювати свої ціни на додатки, в яких не використовується платіжна система Google.
- Google зоовʼязана припинити пропонувати гроші або пільги виробникам Android-пристроїв за перевстановлення Google Play або за відмову від перевстановлення конкуруючих магазинів застосунків.
- Гендиректор Epic Тім Свіні повідомив, що магазин Epic Games Store та інші магазини додатків зʼявляться в Google Play у 2025 році.
- Своєю чергою Google заявила, що подасть апеляцію і попросить американські суди призупинити дію наказу до розгляду апеляції.
Контекст
Протистояння між компаніями почалося ще у 2020 році, після того, як Fortnite було видалено з Google Play та App Store.
У грудні 2023 року Epic виграв суд присяжних у Google у справі про монополію магазину додатків Google Play.
Рішення суду на користь розробника культової гри Fortnite було одностайним. На думку суду, Google робила антиконкурентні дії і Epic Games постраждала від цього.
Суд присяжних визнав, що Google перетворила свій магазин додатків та білінгову систему Google Play на монополію.
На думку суду, Google має незаконний зв’язок між Google Play і платіжними службами Google Play Billing, а його дистриб’юторська угода, угоди Project Hug з розробниками ігор і угоди з OEM-виробниками є антиконкурентними. Alphabet не погодилася з таким рішення і подала апеляцію.