У повідомленні на Truth Social президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати заробляють «мільярди доларів на тиждень» на діючих тарифах. Він також запропонував Федеральному резерву знизити процентні ставки.
Ключові факти
- «Ціни на нафту знижуються, процентні ставки знижуються (млявий ФРС повинен знизити ставки!), ціни на продукти харчування нижчі, а інфляції немає», — зазначив він.
- Крім того, Трамп заявив, що США нібито отримують «мільярди доларів на тиждень» від різних країн через існуючі тарифи.
- Він зазначив, що Китай знехтував його «застереженням щодо того, що країни, які порушують правила, не повинні вживати заходів у відповідь».
- Він зауважив: «Вони достатньо нажилися протягом десятиліть, експлуатуючи старі добрі США! Наші попередні «лідери» відповідальні за те, щоб це та інше відбувалося в нашій країні».
Фото: Truth Social Screen
- Федеральна резервна система стикається з тиском, щоб реагувати на нестабільність ринку, трейдери очікують, що процентні ставки будуть знижені принаймні чотири рази цього року. «Такі дії призведуть до збільшення інфляції та уповільнення зростання, ніж спочатку прогнозувалося», — попередив голова ФРС Джером Пауелл 4 квітня.
- Міжнародний торговельний конфлікт президента Трампа значно підвищив ставки для ФРС щодо зниження процентних ставок, оскільки тарифи загрожують посилити інфляцію та перешкодити економічному зростанню.
Контекст
2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про нові мита на імпортну продукцію. Під час виступу в Рожевому саду Білого дому він продемонстрував діаграму з детальним описом країн і тарифних ставок у діапазоні від 10% до 50%. Нові тарифи стосуватимуться майже всіх країн світу та набудуть чинності 5 та 9 квітня.
Ринки мають справу з наслідками торговельного конфлікту. ЄС зобов’язався вжити заходів у відповідь на тарифи президента Дональда Трампа, тоді як Велика Британія прагне укласти значну торговельну угоду з Вашингтоном – читайте більше тут. Китай оголосив, що запровадить 34-відсоткове мито на імпорт із США на додаток до існуючих тарифів у відповідь на аналогічні дії США щодо китайських товарів.
3 квітня індекс долара США впав на 2% до 102, ознаменувавши найбільше одноденне падіння за останні два роки та найнижчий рівень за шість місяців.