Україна не змогла домовитися з групою власників облігацій щодо реструктуризації боргу на $20 млрд під час офіційних переговорів у червні. Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів на Лондонській фондовій біржі від 17 червня та пресрелізі.
За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.
Деталі
- Власники облігацій відхилили пропозицію України знизити вартість валютних облігацій на 60% на переговорах цього місяця, повідомив Мінфін.
- Комітет інвесторів, який представляє власників близько 20% облігацій, натомість запропонував знизити вартість облігацій спочатку на 20%, згодом на 22,5%. Проте, за даними Мінфіну, МВФ заявив, що це призведе до невиконання ключових боргових зобовʼязань.
- Україна запропонувала власникам євробондів два варіанти обміну всіх тринадцяти серій єврооблігацій: на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти або на серію простих облігацій, пояснили в пресслужбі Мінфіну.
- Деривативні інструменти з варіанта передбачають конвертацію у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ.
- Обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25% до 60% залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії програми МВФ, йдеться у пресрелізі.
- Протягом наступних тижнів уряд України планує провести консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників, щоб зібрати відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів. Мінфін очікує, що досягнення домовленості з інвесторами відбудеться до 1 серпня.
Контекст
Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплат відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів.
У строк до липня 2024 року підлягали погашенню три випуски єврооблігацій України на загальну суму понад $3 млрд: 1 вересня 2022 року – на $912,35 млн, 1 вересня 2023-го – на $1 млрд 355,23 млн і 1 лютого 2024 року – на $750 млн.
Виплати відсотків за ними та ще 10 випусків єврооблігацій у наступні 24 місяці склали б за поточними ставками близько $3 млрд.
У вересні 2022 року Україна підписала меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом із групою кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу.
Уряд України з кінця 2023 року обговорює з великими інвесторами плани реструктуризації та можливість залучення нового фінансування.
Переговори між Україною та групою власників облігацій розпочалися два тижні тому, коли приватні кредитори підписали угоди про нерозголошення конфіденційної непублічної інформації.