Україна отримала від США нову редакцію угоди щодо природних копалин

22 лютого Україна переглянула оновлену версію угоди про використання природних ресурсів, від якої раніше відхилялася. Як повідомляє The New York Times, новий проект є більш жорстким, ніж його попередник, як повідомляють джерела.

Підпишіться

Додаткова інформація

  • Початковий варіант угоди передбачав створення спільного фонду між Україною та США, до якого обидві сторони внесуть права на розробку надр. Доходи від видобутку корисних копалин мали розподілятися порівну — по 50 %.
  • Відповідно до переглянутих умов, запропонованих Вашингтоном, США отримають повне володіння фондом. Україна забезпечить дві третини своєї вартості з майбутніх доходів від виробництва, тоді як США зарахують свою третину частки як уже надану військову допомогу.
  • Американська пропозиція передбачає розмір фонду в 500 мільярдів доларів, суму, яку Дональд Трамп розглядає як компенсацію за військову та фінансову допомогу, надану Україні. Ця цифра не згадувалася в попередній редакції угоди, наголошується в повідомленні.
  • В оновленому проекті є положення про виділення доходів з окупованих територій Російської Федерації у разі їх рекультивації. Очікується, що до фонду буде спрямовано 66% прибутку від видобутку в цих регіонах.
  • Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що в понеділок, 24 лютого, уряд розпочне розгляд угоди та виступатиме за чіткі гарантії безпеки.

Фон

Потенційна домовленість щодо ресурсів України стала значним джерелом розбіжностей між Зеленським і Трампом. Президент США різко розкритикував свого українського колегу, назвавши його “диктатором без виборів”. У відповідь Зеленський зазначив, що Трамп потрапив у «павутину дезінформації» після того, як президент неточно заявив, що рейтинг підтримки Зеленського впав до 4%.

Під час візиту спецпредставника США з питань України Кіта Келлога активізувалися переговори між Україною та США щодо мінеральної угоди. Адміністрація Трампа вважає, що сама присутність американських економічних інтересів в Україні буде гарантією безпеки для Києва.

Останніми днями високопоставлені чиновники США закликали Зеленського завершити угоду. Тим не менш, український президент наполягає на тому, що угода має містити чіткі гарантії безпеки. Джерела Sky News вказують, що Зеленський не погоджується на угоду через «численні проблемні моменти», виявлені в проекті.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *