Україна у 2024 році збільшила виробництво крилатих ракет у 8 разів

У 2024 році виробництво крилатих ракет в Україні зросло у вісім разів порівняно з 2023 роком, а виробництво безпілотників великої дальності порівняно з попереднім роком зросло більш ніж удвічі, а порівняно з 2022 роком – у 22 рази. Про це під час прес-брифінгу до Дня зброяра повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, передає «Суспільне».

Подробиці

  • Сметанін зазначив, що якщо раніше Україна виробляла лише крилату ракету «Нептун», то зараз номенклатура продукції значно розширилася, що призвело до восьмикратного зростання виробництва.
  • Крім того, у 2024 році було розроблено 324 нові системи озброєнь. Загальна вартість виробленої зброї минулого року досягла 9 мільярдів доларів, а до кінця цього року, за прогнозами, Україна зможе виготовити військову техніку на суму 35 мільярдів доларів.
  • Радник Президента України зі стратегічних питань Олександр Камишин наголосив, що вітчизняний ОПК наразі може озброїти Збройні Сили України практично всіма основними видами озброєння.

Контекст

У листопаді минулого року в інтерв’ю Суспільному президент Володимир Зеленський заявив, що Україна займається розробкою чотирьох типів ракет, які зараз проходять випробування. «Наша ракетна програма охоплює чотири види зброї, але вони залишаються на етапі випробувань», — зазначив він.

У 2024 році завдяки співпраці між державою та приватним сектором Україна успішно виготовила свої перші 100 ракет. Про це досягнення згадували і під час виступу Зеленського у Верховній Раді 19 листопада, де він представляв План внутрішньої стійкості. Згідно з цим планом, до 2025 року країна має намір виготовити 30 тис. безпілотників великої дальності, 3 тис. крилатих ракет і безпілотних ракет. Президент зазначив, що в 2024 році Україна вже перевиконала планове виробництво 1 млн безпілотників, наступною метою є виробництво 3 тис. крилатих ракет.

6 грудня Зеленський представив Силам оборони першу партію перспективних безпілотних ракет “Пекло” з дальністю 700 км і швидкістю до 700 км/год. Ця виробнича партія стала першою офіційною поставкою для військових і вже почала масове виробництво.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *