Президент України Володимир Зеленський оптимістично налаштований щодо налагодження стосунків із президентом США Дональдом Трампом після їхніх розбіжностей в Овальному кабінеті, але він наголосив на необхідності продовження дискусій приватно, як повідомляє Reuters після його саміту з європейськими лідерами 2 березня в аеропорту Лондона.
Зареєструватися
Подробиці
- Зеленський висловив намір продовжити виконання мінеральної угоди та висловив упевненість, що Сполучені Штати й надалі підтримуватимуть Україну, оскільки «лідери цивілізованого світу» не захочуть допомагати президенту Росії Володимиру Путіну. При цьому він зазначив, що готовий до будь-яких обставин.
- «Що стосується збереження відносин, я вірю, що наше партнерство збережеться», — зауважив Зеленський, додавши: «Я не вважаю доцільним, щоб такі дискусії були цілком публічними […] За характером того, що сталося, я не думаю, що це дало нам щось корисне чи додаткове як співавторам».
- «Ми гарантуємо рівноправну розмову» […] Якщо президент США направить йому запрошення «для конструктивного дискурсу, для вирішення справжніх проблем, для важливих питань і реальних, рішучих заходів і відповідей – я прийду», – цитує Bloomberg заяву Зеленського.
- Він зазначив, що в даний момент було б недоречно обговорювати відмову від окупованих Росією територій і підкреслив, що не буде думати про капітуляцію. «Наші свободи і цінності не продаються», – заявив президент.
Контекст
28 лютого Володимир Зеленський їздив до Вашингтона для завершення угоди щодо корисних копалин, але під час урочистого заходу в Овальному кабінеті у нього виникла перепалка з Дональдом Трампом і Джей Ді Венсом. У зв’язку з цим підписання угоди було зірвано. Зеленський передчасно покинув Білий дім і вилетів до Лондона, де 1 березня зустрівся зі Стармером. За підсумками обговорення Україна та Велика Британія оформили кредитну угоду на суму 2,26 млрд фунтів стерлінгів для посилення обороноздатності Києва.
2 березня Стармер оголосив, що Велика Британія та Франція співпрацюватимуть з Україною щодо «плану припинення вогню», який згодом представить США.
Франція та Велика Британія запропонували місячне часткове припинення вогню між Росією та Україною, яке виключатиме наземні бойові дії, про що напередодні заявив президент Франції Еммануель Макрон.