«Звіти підтверджують». Туск прокоментував призупинення поставок військової допомоги США

Повідомлення з кордону та центру допомоги США в Польщі підтверджують твердження про припинення допомоги США Україні, заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає Укрінформ 4 березня.

Зареєструватися

Ключові факти

  • Перед початком засідання Ради міністрів Польщі Туск згадав про вибір США призупинити допомогу Україні та можливе ініціювання урядом США послаблення санкцій проти Росії.
  • «Наразі у нас немає підстав вважати, що це лише слова. Дійсно, інформація, отримана з кордону, а також з нашого об’єкта в Ясьонці, ще більше підтверджує заяви американської сторони», – зазначив Туск.
  • Він наголосив, що це «ставить Україну, Європу та Польщу у складне становище, яке треба якось вирішувати».
  • За його словами, Польща та Європа зараз стикаються з «найзначнішими викликами безпеці за останні десятиліття».
  • Прем'єр-міністр Польщі також зазначив, що нещодавно в Лондоні відбулася зустріч з цього приводу, де більшість лідерів погодилися з необхідністю збільшення видатків на оборону та підтримки України.

Контекст

Президент США Трамп розпорядився припинити будь-яку військову допомогу Україні невдовзі після суперечки з президентом Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті, як повідомляє Bloomberg з посиланням на високопоставленого чиновника з Міністерства оборони США.

Західні офіційні особи стверджують, що після цього рішення ЗСУ зможуть підтримувати оперативні дії в існуючому темпі “протягом кількох тижнів, можливо, до літа”, повідомляє CNN.

Європейські лідери стверджують, що Трамп використовує цей крок, щоб змусити Зеленського принести вибачення та завершити угоду про видобуток.

У Кремлі вже відповіли. Прес-секретар Путіна заявив, що рішення Трампа “стане найбільш вагомим внеском у досягнення миру”.

Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що військова підтримка США зберігається, і Україна сподівається на її продовження.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *