Чоловіки в Україні матимуть 50% знижку на штрафи від КТС

Президент України Володимир Зеленський ухвалив закон, згідно з яким особам, які порушують вимоги військового обліку, у разі добровільної сплати штрафи територіального центру комплектування (ТЦК) зменшуються на 50%. Крім того, поправки дозволяють закривати адміністративні справи для тих, хто вирішив піти на військову службу.

5835_1r1zgyhxc7nixlu_2gq-sp6nbgltika-w.png (273,93 Кб)

Цей закон визначено як Закон № 12093. Верховна Рада України (ВРУ) ухвалила його у другому читанні 13 березня 2025 року, отримавши 240 голосів «за» (щодо поіменного голосування див. розділ нижче на цій сторінці). Авторами документу є нардепи Сергій Іонушас («Слуга народу»), Олександр Бакумов («Слуга народу») та інші.

Підписання підтвердила заступник міністра оборони Катерина Черногоренко. Тим не менш, на офіційній сторінці законопроекту на сайті Верховної Ради ця інформація досі не з’явилася: на момент публікації останній статус документа – «Закон направлено на підпис Президенту України».

“Президент підписав законопроект №12093. Військовослужбовці, які захищали державу і не змогли оновити свою інформацію, звільнені від штрафів. Це справедливо. Крім того, цивільні особи матимуть зручну можливість оплачувати штрафи зі знижкою 50% через Резерв+. Команда вже працює над цим”, – йдеться в повідомленні.

Важливо зазначити, що змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) до статті 247 додано нову норму. З цього моменту адміністративне провадження не може бути розпочате або має бути закрите, якщо особа стала військовослужбовцем. Це стосується порушень, визначених статтями 210 та 210-1 КпАП, зокрема щодо тих, хто ухилявся від військового обліку.

Закон також визначає порядок добровільної сплати штрафів за порушення військового обліку зі знижкою 50%. При добровільному зверненні осіб до уповноважених органів та сплаті штрафу сума зменшується до 8,5 тис. грн замість 17 тис. грн. Це передбачено новою статтею 300-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Умовами знижки є:

сплатити не менше 50 відсотків штрафу протягом 10 календарних днів з дня набрання постановою законної сили;
Якщо штраф залишиться несплаченим через 30 днів, рішення буде виконано.
Крім того, закон встановлює спрощений процес розгляду штрафів. Тепер особи, які порушили військовий облік, можуть подати заяву через електронний кабінет у системі «Резерв +». Після цього голова КТС виносить постанову про накладення штрафу без присутності особи на судовому засіданні. У разі добровільної сплати штрафу протягом 10 днів постанова вважається виконаною.

Закон також вводить нову статтю 235-3 до Кодексу про адміністративні правопорушення, яка надає повноваження посадовим особам Служби зовнішньої розвідки розглядати справи про порушення військового обліку військовозобов’язаними. Вони також уповноважені накладати відповідні штрафи.

Останні зміни також дозволяють розглядати адміністративні справи без складання протоколу, якщо особа визнає порушення. Рішення про штрафи можуть приймати уповноважені посадові особи СЦК, СБУ чи Служби зовнішньої розвідки. Справи також можуть розглядатися за місцем проживання особи або за місцем, де сталося порушення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *