Українці прокоментували подорожчання ліків

Більше третини учасників повідомили, що аптечні націнки становлять 25% або вище, причому цей відсоток був ще більшим серед осіб віком від 35 до 60 років.

1184_p_471_1_slidertop2.jpg (147,77 Кб)

Згідно з результатами опитування громадської думки, проведеного компанією Gradus Research, українці сприймають підвищення цін на ліки як серйозну проблему та очікують активних заходів уряду щодо її вирішення.

“62% опитаних заявили, що ліки є одними з їхніх основних витрат. З цієї групи 90% висловили серйозне занепокоєння зростанням вартості ліків, а 79% були змушені скоротити інші категорії витрат, щоб їх собі дозволити. Найбільш поширені сфери, на яких українці економлять, це одяг (66%), предмети побуту (54%) і навіть продукти харчування (51%). Отже, зростання цін на ліки не тільки вплинуло на рівень життя населення, але також змусило людей відмовитися від основних потреб, що потенційно призвело до серйозних соціальних наслідків і наслідків для здоров’я», – показує дослідження.

Автори дослідження підкреслюють, що аптечні націнки стали серйозним фінансовим тиском для населення.

«Більше третини учасників (36%) вказали, що аптечні націнки становлять 25% і більше, причому серед осіб віком 35–60 років цей показник зростає до 45%. Загалом ситуація з націнками знижує доступність ліків, особливо для людей середнього та старшого віку, які є основними споживачами фармацевтичних продуктів. Це посилює попит населення на державне регулювання цін і обмеження аптечних націнок», – йдеться у повідомленні.

Опитування громадської думки проводилося з 20 по 28 березня шляхом самостійного анкетування в мобільному додатку «Градус». Цільова демографічна група включала чоловіків і жінок віком від 18 років, для яких ліки є значними витратами, які проживають в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій і регіонів, де тривають бойові дії). Всього в опитуванні взяли участь 1604 респонденти.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *