За роки незалежності Україна намагалася створити потужну тепличну економіку. Отже, сезонні коливання цін суттєво впливають на ціни на овочі.
«Щодо сезонних коливань, то овочевий сектор особливо вразливий, оскільки в Україні відсутня потужна та динамічна система виробництва овочів у закритому грунті. Наразі ми спостерігаємо молоду картоплю з Єгипту, капусту — з Греції, помідори — з Туреччини чи Іспанії. За три десятиліття незалежної України тепличне господарство не розвинулося настільки, щоб задовольнити внутрішні потреби», — зауважила аграрний експерт Лариса Гук під час виступу на телеканал Київ24.
Вона також зазначила, що спостерігається зниження цін у магазинах, оскільки вони зросли до такого рівня, який споживач може не сприймати, особливо це стосується свіжої молочної продукції.
«Зараз на ринку помітний конфлікт між виробниками сирого молока та виробниками молочних продуктів. Молочарії звинувачують фермерів у підвищенні цін, але минулого літа саме молокозаводи спровокували цю проблему, закуповуючи сировину для виробництва масла на експорт», – підсумував Гук.
Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін наголосив, що українцям варто підготуватися до зростання цін на продукти цієї весни. Окрім інфляції, на ціни на продукти харчування впливають обставини, пов’язані з електроенергією та опаленням.
Він зазначив, що заморожування соціальних стандартів підвищить попит на більш доступні продукти.