Європейські партнери допоможуть реалізувати реформу ЖКГ

Європейські партнери допоможуть реалізувати реформу ЖКГ

31 березня у Києві відбувся семінар «Зміцнення житлових рішень в Україні: спільний підхід». Захід організовано Міністерством розвитку громад та територій України у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та за підтримки Німецького банку розвитку (KfW).

Делегати українського уряду та міжнародних партнерів взяли участь у обговоренні прогресу та майбутніх кроків у реформуванні житлової політики України. Проведено презентації результатів реалізації програм, спрямованих на забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб в Україні. Крім того, було досліджено застосування європейського досвіду у вирішенні житлових проблем.
У січні 2024 року МОМ та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через KfW провели захід, спрямований на обмін досвідом та сприяння новим напрямкам співпраці у реформуванні житлового сектора в Україні.
Цей семінар ґрунтувався на результатах цієї події, а також на засіданнях Галузевої робочої групи з питань житла, які відбулися у жовтні 2024 року та лютому 2025 року, зосереджено на створенні системи доступної оренди житла в Україні.
Розпочався семінар із виступу заступника Міністра розвитку громад та територій України Наталії Козловської. Вона підкреслила, що житлове будівництво залишається головним пріоритетом для міністерства.
«Ми усвідомлюємо величезний попит з боку українців у цій сфері, зокрема через масштабні руйнування та триваючі російські напади, які, на жаль, тривають. У цьому контексті формування єдиного бачення реконструкції житлового сектору є надзвичайно важливим завданням. Ми повинні колективно розуміти наш прогрес на цьому шляху, особливо щодо забезпечення доступним житлом для таких груп, як внутрішньо переміщені особи», – зауважив заступник міністра.
Вона висловила вдячність міжнародним партнерам, зокрема Європейському інвестиційному банку, Світовому банку та німецьким колегам, за непохитну підтримку рішень сталого житлового будівництва в Україні.
«Разом ми виконали значну роботу. Я оптимістично налаштована, що надалі ми зможемо реалізовувати ще більше ініціатив», – зазначила Наталія Козловська.
Як повідомляє ProfiDOM.com.ua, учасники семінару отримали підбадьорливі послання від Державного секретаря Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) Йохена Фласбарта, Постійного координатора та координатора гуманітарних питань в Україні Маттіаса Шмале та Голови Представництва МОМ в Україні Алесії Шявон.
Панельна дискусія під назвою «Доступне житло в Україні: політика, виклики та рішення» була зосереджена на консолідації досягнутого прогресу та посиленні співпраці щодо політики та рішень, пов’язаних із доступним житлом, насамперед для внутрішньо переміщених осіб. Презентації Наталії Козловської, Кшиштофа Герульського з Генерального директорату з питань розширення та політики східного сусідства Європейської Комісії, Еллен Гамільтон (Світовий банк), Мартіна Брайтмаєра, заступника керівника відділу співробітництва Посольства Німеччини в Україні, та Сергія Комнатного, модератора Робочої групи з питань житлового законодавства Міністерства розвитку громад та територій, досліджували концепції доступного житла, які будуть включені до стратегії нової житлової політики в Україні відповідно до Плану фінансування України.
На сесії «Вирішення житлових потреб ВПО та постраждалого населення в Україні: поточні програми, потреби та фінансування» виступили Сергій Сухомлин, Голова Державного агентства реконструкції та розвитку інфраструктури України, Гжегож Гайда (Офіс Європейського інвестиційного банку в Україні), Діана Бертьє (Банк розвитку Ради Європи), Микола Марчук, Голова правління Державного агентства. Молодіжне житлове агентство, голова Українського фонду соціальних інвестицій Андрій Лактіонов та представник громадського холдингу «Група впливу» Вікторія Золотухіна.
Фінансові інструменти та ініціативи, спрямовані на допомогу постраждалому населенню України (такі як пільгові кредити, грошова допомога та субсидії), реалізовані за підтримки міжнародної спільноти, довели свою ефективність у вирішенні житлових проблем для внутрішньо переміщених осіб, як було зазначено під час обговорень.
Зокрема, Держмолодьжитло та KfW Bank реалізують програму пільгового іпотечного кредитування «Житло для переселенців», яка пропонує найвигідніші умови для громадян. Понад 1000 сімей вже отримали житло завдяки цій ініціативі, і проект триватиме до 2025 року за підтримки Банку розвитку Ради Європи у розмірі 50 мільйонів євро.
У сесії «Інноваційні житлові рішення: будівництво та управління доступним житлом (ЄС та Україна)» виступали Кнут Хеллер з Житлової ініціативи для Східної Європи (IWO) та Бент Мадсен, президент Housing Europe та генеральний директор Датської національної асоціації некомерційних житлових компаній.
За результатами семінару були розроблені рекомендації щодо кроків у створенні спільного плану дій для ефективного впровадження реформи ЖКГ в Україні.
Ключовими віхами цієї подорожі будуть:
– ухвалення та реалізація стійких, комплексних довгострокових рішень, які дозволять Україні досягти прогресу у вирішенні житлових проблем соціально вразливих груп, зокрема внутрішньо переміщених осіб,
– постійна співпраця між зацікавленими сторонами для формування нового житлового законодавства України на основі проекту Закону «Про основні засади житлової політики», що закладає основу для успішної реалізації житлових рішень,
– створення Житлової стратегії як важливої складової колективних зусиль щодо модернізації внутрішньої житлової політики.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *