З моменту створення «eOsela» понад 15,5 тисяч громадян успішно оформили іпотеку. Цьому досягненню сприяла, зокрема, ефективна співпраця з Міністерством цифрової трансформації та «Дією», а також впровадження нових технологій та інтеграція з державними реєстрами. Про це наголосив голова правління «Укрфінжитлу» Євген Мецгер під час міжнародного форуму «Цифровий код: успішні кейси – 2025».
Основна конкурентна перевага «eOsela» порівняно з іншими іпотечними ініціативами полягає в оцифрованому та прозорому процесі подачі заявок через «Дію». Наразі отримання попереднього рішення від банку-партнера, пов’язаного з «eOsela», займає лише кілька хвилин.
За словами голови правління, кінцевою метою команди «Укрфінжитла» є налагодження повністю цифрової процедури видачі іпотеки. Початкова фаза — отримання попереднього рішення від банку-партнера — уже виконана та функціонує протягом кількох секунд. Також мають бути автоматизовані процеси оцінки квартир, підбору житла, страхування. Фінальний етап підписання угоди через електронний кабінет нотаріуса можна буде реалізувати після повномасштабної війни, коли ризики будуть мінімізовані.
«Наш стратегічний фокус — цифровізація всієї процедури іпотеки. Ми розробляємо моніторинговий проект для забудовників. Наша мета — створити комплексну систему моніторингу, яка оцінюватиме медіа, політичні та репутаційні ризики забудовників за допомогою відкритих даних, комунікації з інвесторами та цифрової аналітики. Це дозволить нам оперативно реагувати на потенційні загрози», — зазначив Євген Мецгер під час панельної дискусії.
Як повідомляє ProfiDOM.com.ua, він також обговорив впровадження штучного інтелекту у взаємодію з клієнтами: «Ми розробили власний чат-бот, який допомагає громадянам швидко отримувати відповіді на запити. Зараз 60-70% запитів обробляються автоматично. Ми постійно навчаємо нашого бота розуміти запити та точно відповідати».