У Львові відкрили перший соціальний будинок для пацієнтів центру Unbroken

У Львові відкрили перший соціальний будинок для пацієнтів центру Unbroken

У Львові на вулиці Миколайчука відкрили перший соціальний будинок для постраждалих внаслідок конфлікту. Наразі в ньому перебувають 7 осіб із центру Unbroken, які за станом здоров’я можуть проживати поза лікарнею та перебувають на реабілітації.

Серед тих, хто проживає, є люди з обмеженими можливостями, які гарантують, що житло є повністю доступним. Цей заклад слугує тимчасовим житлом для постраждалих на війні. Вони можуть залишатися тут в очікуванні створення протеза або на початковому гострому етапі соціальної адаптації, що потребує лише відвідування лікарні для необхідних процедур.
Розселено семеро осіб із восьми житлових комплексів, призначених для поранених українців, усі вони проходять реабілітацію в центрі Unbroken. Їхнє перебування тут тимчасове. Контракт буде укладено на один місяць з можливістю продовження залежно від потреб реабілітації. Для швидшої соціальної адаптації після поранень мешканцям дозволяється проживати з членами родини.
Перший будинок, який фінансується Європейським Союзом і контролюється НЕФКО, складається з 24 квартир, розташованих на шести поверхах. Чотири з них однокімнатні, а решта двокімнатні. Кожен блок містить кухню та ванну кімнату. Інтер’єри комплексно обладнані для людей з обмеженими можливостями: протезованих, які пересуваються на милицях чи візках, а також для людей з вадами зору. Кожна квартира оснащена кнопкою екстреного виклику адміністратора.
Загалом перший будинок розрахований на тимчасове розміщення понад 60 осіб — це люди, які проходять реабілітацію в центрі Unbroken разом із їхніми родичами. Тут розміщуватимуться немісцеві пацієнти (із-за меж Львова чи Львівської області), стан здоров’я яких дозволяє проживати поза лікарнею без цілодобового медичного нагляду. Цей простір допоможе їм у соціальній адаптації. Усередині будинку буде створено загальну зону, а також громадський простір, призначений для заходів на терасі.
Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова наголосила на зобов’язанні ЄС допомогти внутрішньо переміщеним особам через житлові ініціативи: «Урочисте відкриття цього будинку знаменує значний прогрес у покращенні умов життя для тих, хто постраждав від війни. Я рада вітати Олексія, Сергія, Івана, Віктора, «Гора» та їхні сім’ї у їхній новій резиденції, де вони можуть розпочати своє життя. Реабілітація та повернення додому без довгих подорожей – це простір, пристосований до їхніх потреб, що пропонує безпеку, комфорт і гідні умови. Це також символізує солідарність ЄС з Україною та його відданість допомозі тим, хто найбільше потребує.
“19 грудня 2022 року ми з послом Європейського Союзу в Україні оформили домовленість щодо цього будівництва. Рік тому ми заклали перший камінь, а сьогодні святкуємо відкриття першої черги проекту. Тут проживатимуть 700 осіб, постраждалих від війни українців. Це буде центр тимчасового розміщення. Ми вже прийняли перших пацієнтів. Кожна історія унікальна і заслуговує на своє. Я ще раз хочу висловити подяку Катерині Матерновій, оскільки ця ініціатива та її лідерство були ключовими», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
Як повідомляє ProfiDOM.com.ua, проживання в будинку абсолютно безкоштовне. Мешканцям заборонено вживати алкоголь та наркотики. Порушення тягне за собою розірвання договору та виселення.
Для забезпечення транспортних потреб мешканців Львова покращено один із маршрутів громадського транспорту. Маршрут № 46 відтепер доходить до Голосківського кладовища та вводить 4 додаткові зупинки, серед яких одна біля соцжитлу та Центру протезування та ортопедії.
Основна мета ініціативи соціального житла – допомогти пацієнтам під час гострої фази адаптації після травм у сприятливому середовищі, щоб полегшити їм життя в майбутньому. Він також спрямований на сприяння спільноті, яка підтримує взаємодію, допомогу в пошуку роботи, залучення мешканців до діяльності та сприяння соціалізації.
«Це чудова ілюстрація того, як наші європейські партнери, регіональна влада та органи місцевого самоврядування можуть швидко співпрацювати для створення якісного проекту. Я впевнена, що це стане позитивним прикладом для наших майбутніх планів, підтриманих Європейським Союзом, — розвитку соціального муніципального житла. Ця ініціатива демонструє, як такі проекти можна успішно реалізовувати у відносно короткі терміни за ініціативи місцевого самоврядування», — зазначила Наталія Козловська, заступник Міністра. Розвиток громад і територій України.
Зрештою, на вулиці Миколайчука зведуть 8 будинків на 700 мешканців. Ініціатива «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відбудова звільнених міст в Україні», що підтримується ЄС, фінансується Європейським Союзом і виконується під наглядом НЕФКО. Єврокомісія виділила 19,5 млн євро грантового фінансування на розвиток соціального житла, а місто покрило витрати на прокладання необхідної інфраструктури.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *