Стартап Ілона Маска Neuralink вживить нейроімплант у мозок другого пацієнта «протягом наступного тижня або близько того». Про це підприємець заявив під час прямого ефіру з керівниками фірми.
https://t.co/OtoecVgMBM
— Neuralink (@neuralink) July 10, 2024
Компанія сподівається вживити інтерфейс мозок-комп’ютер (BCI) «більшій кількості пацієнтів цього року». Neuralink працює над виправленнями апаратних проблем, з якими зіткнувся перший учасник експерименту.
У січні компанія успішно імплантувала мозковий чіп-імплантат першому добровольцю — 29-річному Ноланду Арбо. Приблизно через місяць після операції деякі нейронні нитки пристрою відірвалися від мозку через його зміщення під час пульсації.
У прямому ефірі Маск і керівники заявили, що близько 15% каналів в імпланті Арбо функціональні. Вони дають йому змогу переглядати відео, читати, грати в шахи та інші відеоігри.
Neuralink планує знизити ретракцію і ретельніше вимірювати її. Один зі способів — скульптурування поверхні черепа для мінімізації зазору під пристроєм.
Деякі нитки фірма планує вставити глибше в мозкову тканину і відстежувати, наскільки суттєво вони переміщуються. Їх інтегруватимуть «на різній глибині», оскільки стало відомо, що ретракція можлива.
Нагадаємо, завдяки імпланту Арбо навчився керувати комп’ютером за допомогою думок.
У травні Neuralink почала пошук другого добровольця для тестування нейрочипа.
У березні Маск анонсував наступний продукт компанії — Blindsight. Він допоможе сліпим людям бачити.