Сенатор від Техасу Тед Круз висунув пропозицію щодо використання відходів видобутку енергії для майнінгу початкової криптовалюти.
Моє законодавство, Закон про FLARE, заохочує підприємців і майнерів криптовалюти використовувати природний газ, який інакше залишився б невикористаним. https://t.co/fvb1nog3ix pic.twitter.com/8uCWtyOY29
— Сенатор Тед Круз (@SenTedCruz) 1 квітня 2025 р
Закон сенатора про сприяння скороченню викидів в атмосферу (FLARE Act) дозволяє використовувати так званий важко видобутий природний газ для гірничих цілей. Ця категорія охоплює не тільки економічно невигідні родовища для видобутку, а й попутний газ, який спалюється на факелах на нафтових родовищах через відсутність комерційної рентабельності.
Круз пропонує повністю покрити витрати на обладнання біткойн-майнерів, які налагоджують виробництво електроенергії з цих джерел. Він стверджує, що це призведе до більш децентралізованого виробництва енергії та підвищить надійність електромережі під час високого попиту або суворих погодних явищ.
«Цей законопроект використовує величезний енергетичний потенціал Техасу, зміцнює наш статус центру індустрії біткойнів і приносить користь навколишньому середовищу», — заявив сенатор.
Круз підтвердив свою відданість «перетворенню штату на провідне місце для видобутку корисних копалин». Він також зазначив, що закон FLARE спонукає підприємців використовувати природний газ, який інакше був би викинутий.
Ця пропозиція була підтримана галузевою асоціацією Digital Power Network. Гейлі Міллер, директор із зв’язків з урядом і громадської політики, зауважила, що закон відкриває шляхи для «енергетичних інновацій у Сполучених Штатах».
«Повністю компенсуючи витрати на інфраструктуру, пов’язані з уловлюванням і використанням спаленого газу, законопроект створює значні стимули для галузей промисловості, включаючи видобуток біткойнів, продуктивно використовувати втрачену енергію, тим самим зміцнюючи мережу та сприяючи економічному розширенню», — підкреслила вона.
Варто зазначити, що у 2024 році екологічна група GreenpeaceUSA тихо завершила свою ініціативу «Змінити код», яка була зосереджена на боротьбі із забрудненням, спричиненим майнінгом криптовалют.