134
Понад 70% загальної земельної площі столиці складають незареєстровані ділянки
Численні самовільні споруди на комунальній землі Києва не мають у реєстрі як поштової адреси, так і кадастрового номера.
Як зазначив у ефірі «У тіні каштана» юрист, член Громадської ради КМДА Дмитро Калько, ця ситуація є засобом для ухилення від відповідальності міських чиновників та забудовників.
“Зазвичай об'єкти комунальної власності взагалі не мають поштової адреси. Чому це так? Процедура проведення реєстраційних дій, як передбачено постановою Кабінету міністрів, побудована так, що при реєстрації прав на об'єкти комунальної чи державної власності поштова адреса не потрібна. Що таке поштова адреса? Це унікальний ідентифікатор, який фіксується в містобудівному кадастрі. Це дозволяє пов'язати назву об'єкта в реєстрі нерухомості з фізичною будівлею і його розташування», – пояснює Калько.
Відтак, зокрема під час інвентаризації земельних ділянок, жодних правопорушень не виявлено, оскільки таких ділянок фактично не існує на папері. Крім того, чиновникам вигідно здавати ці «неіснуючі» ділянки в оренду, оскільки відсутність адреси може слугувати інструментом впливу на власників бізнесу. Іншими словами, якщо орендар не забезпечить необхідний відкат, його власність може бути знесена, а оскаржити такі дії в суді буде майже неможливо.
«У випадках демонтажу фізичній особі, яка є власником об’єкта без поштової адреси, стає складно довести в суді порушення своїх прав, враховуючи відсутність реквізиту поштової адреси», – уточнив юрист.
Дивіться журналістське розслідування земельних корупційних схем у Києві у свіжому випуску Kashtan.NEWS.
Щоб отримати більше новин, зображень і відео, відвідайте канал Telegram КАШТАНСЬКІ НОВИНИ. Ще не підписалися на новини Києва та України в Telegram? Підписуйтесь і першим отримуйте оновлення про найважливіші події в Telegram.